Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM assembleert computers via distributeurs

30 oktober 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM verschuift de assemblage van PC’s naar de verkoopkanalen. De wederverkopers gaan zelf de personal computers ‘bouwen’ op basis van bestellingen. De recente samenvoeging van de afdelingen voor zakelijke en consumenten-PC’s heeft betrekking op het ontwikkelen van nieuwe technologieën. Dit verklaarde Doug LeGrand, de nieuwe Europese directeur van IBM’s PC Company.

IBM wil dat het fabriceren en configureren van de computers in belangrijke mate wordt gedaan door gecertificeerde partners van het bedrijf. Volgens LeGrand zal dit niet leiden tot grootschalige ontslagen binnen zijn divisie. "We houden dan simpelweg meer mensen over voor andere activiteiten", verzekert de Amerikaan. IBM’s assemblagefaciliteit in het Schotse Greenock zou dus geen gevaar lopen.

Minimale voorraden

"Het grote voordeel van deze ‘assemblage-via-het-kanaal’ is de kostenbesparing voor onze distributeurs. Zij blijven niet meer zitten met overtollige voorraden. Uiteindelijk worden deze besparingen doorberekend naar de eindgebruiker", meent LeGrand. Hij ziet een bedrijfsmodel waarin de PC-verkopers alleen relatief waardevaste componenten in hun pakhuizen hebben. "Onderdelen waarvan de prijzen devalueren, zoals processoren en geheugenchips, worden op bestelling binnen twee weken geleverd."
Daarnaast lanceert IBM ook een nieuw, versimpeld hardware-ontwerp in de PC 300-serie. Hierdoor kan de wederverkoper de diverse elementen waaruit een PC bestaat, snel en eenvoudig op hun plaats klikken. LeGrand wil zo de snelst mogelijke levering op bestelling garanderen voor zijn wederverkopers.

Wapen tegen concurrentie

Het uiteindelijke doel van deze ‘assemblage-via-het-kanaal’ is IBM’s PC-afdeling meer ademruimte te geven tegenover de sterke concurrentie van ondermeer Compaq, Hewlett-Packard en, uitvinder van deze manier van werken, Dell. Compaq lijkt het nu ook toe te gaan passen. LeGrand is echter positief gestemd over de nieuwe strategie van de PC Company. "Wij geven duidelijk aan waar we naar toe willen. Onze verkoopkanalen hoeven zich geen zorgen te maken; wij blijven hen trouw. In tegenstelling tot sommige andere PC-fabrikanten", sneert de topman.
LeGrand meent zelfs dat IBM nu een wapen in handen heeft tegen de lage prijzen die zijn PC-concurrenten rekenen. "De kosten van IBM-PC’s dalen drastisch door deze nieuwe strategie." Aan voorspellingen waagt hij zich echter niet. Net zoals de nieuwe PC-directeur geen uitspraken doet over het percentage van IBM’s PC-productie dat uiteindelijk op deze manier zal verlopen. "Natuurlijk hebben we wel schattingen gemaakt, maar die onthul ik nog niet. Het hele project is daarvoor in een te vroeg stadium."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs