Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Hindernisbaan (Marco van der Hoeven)

07 november 2002 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Een nuchtere beschouwing van de feiten levert vaak verrassende inzichten op. Dat bleek bijvoorbeeld weer tijdens het onderzoek voor de Computable 100.

Wat een eenvoudige opgave leek – de omzet- en winstcijfers van de honderd grootste ict -bedrijven op de Nederlandse markt achterhalen – bleek een traject met vele hindernissen en valkuilen.

Alle artikelen uit de special:
. 
De ICT-markt in kaart
. 
De honderd krachtigste ICT-bedrijven in Nederland
. 
De complete lijst
. 
De 100 meest innovatieve bedrijven
. 
De 100 meest gewaardeerde zakenpartners
. 
De 100 beste werkgevers
. 
Totaalscore in het imago-onderzoek
De succesvolle afronding van dit project, waarvan we de resultaten deze week op papier én op internet publiceren, levert een spraakmakende ranglijst op waar een aantal interessante conclusies aan te verbinden zijn.
De opvallendste hindernis tijdens het onderzoek is de krampachtige manier waarop veel ondernemingen hun resultaten op de Nederlandse markt geheim willen houden. Ondernemingen die geen persbericht de deur uit laten gaan zonder hun positie op de markt te benadrukken met de mooiste superlatieven, schrikken er vaak voor terug dit cijfermatig te onderbouwen.
Goede redenen zijn hier niet voor te bedenken. Geheimhouding van lokale resultaten om concurrenten niet in de kaart te spelen heeft weinig zin, omdat vaak geen externe partij beter op de hoogte is van het reilen en zeilen van een onderneming dan de directe concurrent. Het obligate beroep op de beursgenoteerde status is geen steekhoudend argument, omdat geen enkele wet een beursgenoteerd bedrijf verbiedt om lokale resultaten bekend te maken.
De Computable 100 is daarom deels samengesteld uit op uniforme manier gemaakte berekeningen naar rato van wereldwijde cijfers, waar ieder bedrijf op heeft kunnen reageren. Voor het resultaat hoeft niemand zich te schamen, wat de krampachtige geheimhouding des te onbegrijpelijker maakt. De honderd krachtigste ict-bedrijven in Nederland dragen 9 procent bij aan het bruto nationaal product, met niet meer dan 2,4 procent van de werkzame beroepsbevolking. Ondanks de zware turbulentie waar een groot deel van de markt mee te maken heeft bewijst dit dat de ict een belangrijke pijler is onder de Nederlandse economie.

 
Marco van der Hoeven

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Anti-phishingtraining sorteert nauwelijks effect

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs