Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Clamshell, komt ie er bij u weer in?

24 december 2019 - 10:25AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

U weet het nog wel, vroeger, toen je je telefoon zo lekker dicht kon klappen en daarmee een heel duidelijk gebaar kon maken: ik heb opgehangen! Dicht. Nu komt Motorola weer met eentje die over niet al te lange tijd in de schappen moest liggen, maar door overweldigende vraag wordt het even uitgesteld. Mist u het pittige gebaar van de clamshell?

Het mag dan gaan om een klaptelefoon, maar hij is wel geüpdate naar de huidige maatstaven. De telefoon met de naam Motorola razr heeft een 6,2 inch vouwbaar oledscherm in zich aan de binnenzijde en aan de buitenkant nog een schermpje van 2,7 inch. Dit betekent dat je als ie helemaal opengeklapt is een schermgrootte hebt van 2142 bij 876 pixels. Bijzonder breed beeld zeg maar. 

De grote vraag aan u is: wat mist u het meest bij uw huidige smartphone? Is dat misschien een uitschuifbaar toetsenbordje, een tactiel toetsenbordje, een kleiner formaat, een antenne? Het is aan u, misschien mist u wel de clamshell.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    6 reacties op “Clamshell, komt ie er bij u weer in?”

    1. Paul Dolk schreef:
      24 december 2019 om 12:20

      Net de nieuwste iPhone gescoord en ik mis daar helemaal niets aan, behalve dan de lanyard die ik er zelf aan moest sleutelen. Maar dat was zo gepiept.

      Als die clamshell nou subspace comms kon doen…….

      Login om te reageren
    2. Jan van Leeuwen schreef:
      25 december 2019 om 08:44

      ik mis de mogelijkheid alle (google) programma’s te de-installeren die ik niet wil hebben.
      ik mis de mogelijkheid een akku te wisselen.

      Login om te reageren
    3. Louis Kossen schreef:
      25 december 2019 om 13:26

      @Jan Het zou mooi zijn als net zoals op een normale computer er een open source operating systeem op zou kunnen zetten. Helaas zijn die apparaten dichtgetimmerd. Gebruik nu al een tijd een Android systeem, je kan er veel mee, maar ik vind het een afgrijselijk systeem. Haalt het niet bij mijn windows systeeem van hiervoor.

      Login om te reageren
    4. Pascal schreef:
      28 december 2019 om 09:33

      Ik mis vooral de (legale) mogelijkheid om bij vergaderingen of bezoekers alle mobieltjes voledig lam te leggen.
      Dat onbeschofte zeg gerust autistische gedoe om te pas en vooral te onpas dat ding tevoorschijn te halen ondanks dat meerdere aanwezigen herhaaldelijk hebben laten weten dat dit niet op prijs gesteld word moet gewoon op kleuterschoolmethode gestraft worden.
      Elke telefoon dus standaard voorzien van een zelffdestructie mechanisme, is dat een idee mischien ?

      Login om te reageren
    5. Bas Hendriks schreef:
      30 december 2019 om 12:26

      De fragiliteit van scherm mag wel stuk beter. Doordat we gebogen schermen hebben is de kans op schade aan scherm bij vallen sterk toegenomen.
      Niet zelf kunnen wisselen van accu vind ik niet handig, maar hij is nu wel waterdicht, en dat is wel erg handig.

      Login om te reageren
    6. Louis Kossen schreef:
      1 januari 2020 om 11:22

      @pascal Zo een zelfdestructie mechanisme is niet zo een gek idee. Na het roken, alcohol en vuurwerk is het misschien tijd de smartfoon in de ban te doen. Het zijn hele dwingende apparaten, in ict land is disruptief een vaak terugkomend woord maar het geldt wmb zeker voor de smartfoon. Overal en altijd verbonden met het internet. Als ik in de ochtend in de trein zit dan zit denk ik 80/90 procent op dat apparaat zit te koekeloeren, het ding is overal. Heb nu even geen internet op het ding, dat is een zegen, en heb er maar een goed voornemen van gemaakt, geen internet op verplaatsing.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs