Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Onderzoek NOD32: helft consumenten treft anti-spam maatregelen

06 november 2006 - 15:37ActueelGovernance & PrivacyNOD32

NOD32 Nederland heeft onderzoek gedaan onder consumenten over hun gevoel en gedrag op het gebied van internetbeveiliging. Uit het onderzoek blijkt dat consumenten bij het internetten angstiger zijn voor spyware dan voor hackers en de veiligheid bij online aankopen. Daarnaast hebben bijna alle respondenten een virusscanner, waarvan 12 procent niet wekelijks controleert of deze up-to-date is. Opmerkelijk is dat spam de meeste ergernis oplevert bij e-mailen, maar dat slechts de helft van de respondenten een spamfilter heeft geïnstalleerd. In totaal deden 232 consumenten mee aan de online enquête.

Gevoel
Consumenten maken zich bij het gebruik van internet het meest zorgen om spyware en andere rommel die automatisch op de computer wordt geïnstalleerd (46 procent). Op de tweede plek staan virussen (18 procent). Over hackers maakt 17 procent van de respondenten zich het meest zorgen. Daarnaast geeft 12 procent aan zich zorgen te maken over het feit of online aankopen veilig gebeuren. Daarnaast denken 9 op de 10 consumenten dat er spyware op hun computer aanwezig is, zonder dat ze het weten.

Spam levert veel ergernis op. Acht op de tien ondervraagden geeft aan dit als grootste ergernis te ervaren bij het gebruik van e-mail. Phishing e-mails en bijlagen die mogelijk virussen bevatten scoren een stuk lager. Hieraan ergert zich respectievelijk 10 procent en 8 procent.

Gedrag
Op de vraag of e-mail van onbekende afzenders wordt geopend, antwoordt 12 procent van de ondervraagden positief. Het merendeel (88 procent) gooit deze e-mails direct weg.

In het geval van online aankopen, controleert een klein gedeelte van de ondervraagden of de aankoop wordt gedaan op een beveiligde site: 8 procent.

Het merendeel van de respondenten, namelijk 88% controleert wekelijks of vaker of de virusscanner up to date is. Tenslotte werd respondenten gevraagd welke beveiligingsmaatregelen zij thuis hebben getroffen: 92 procent maakt gebruik van een firewall, 98 procent heeft antivirussoftware geïnstalleerd, 81 procent antispyware, 56 procent een spamfilter en 9 procent een VPN. Slechts 1 procent gaf aan over geen enkele vorm van computerbeveiliging te beschikken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Data & AI

    Kort: EU-regeldruk leidt tot id-hub, Gartner verwacht groei wereldwijde it-bestedingen (en meer)

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs