Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP koppelt HP-UX aan Windows en Linux

02 december 2011 - 09:35ActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.

HP verwacht dat zijn Itanium-klanten in de toekomst vaker hun workload-processen overzetten op Windows of Linux besturingssystemen die werken op x86 blade servers. Daarom integreert HP zijn x86 server blades met de Integrity Superdome 2 Itanium servers. Ook integreert HP zijn besturingssysteem HP-UX met Windows en Linux. De nieuwe oplossingen zijn binnen twee jaar beschikbaar.

Met de nieuwe strategie van HP kunnen klanten hun bedrijfskritische applicaties en workload-processen migreren van Unix naar Windows of Linux zonder dat de investeringen in Integrity oplossingen verloren gaan. ‘HP is hiervoor het Odyssey project gestart waarmee het de komende jaren Unix en x86 omgevingen gaat samensmelten', aldus Dave Donatelli, executive vice president en general manager voor HP's Enterprise Servers, Storage and Networking (ESSN) Group in een gesprek met Computable. Hierdoor kunnen klanten applicaties draaien op Windows en Linux met dezelfde kwaliteit als op HP-UX. Klanten hebben daardoor meer keuze in besturingsystemen waarop ze hun bedrijfskritische applicaties en workloads willen draaien.

Klanten blijven hun investeringen in HP Itanium servers behouden, aldus de leverancier. HP doet er alles aan om de toekomst van HP Itanium servers veilig te stellen nu Oracle niet meer nieuwe software ontwikkeld voor de Itanium-processor die door Intel wordt gemaakt. Oracle belooft wel dat zijn Oracle 11g databasesoftware de Integrity servers tot 2018 blijf ondersteunen. Inmiddels heeft Oracle een nieuwe versie van zijn database software op de markt geze,: Oracle 12. De meeste klanten gebruiken echter nog steeds oudere versies  zoals Oracle 11, 10 of 9 en een paar zelfs Oracle 8.

Odyssey

Binnen het Odyssey-project verbetert HP zijn Integrity en HP NonStop servers. De HP-UX en OpenVMS besturingssystemen worden geïntegreerd met Windows en Linux workloads die werken op blades met Intel Xeon-processors die het koppelt zijn aan Integrity Superdome 2 servers voor bedrijfskritische omgevingen. Hierdoor kunnen klanten simultaan bedrijfskritische applicaties draaien op Unix, Windows en Linux. HP benadrukt dat HP UX niet een poort krijgt naar x86-servers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    AcICT: DUO eindelijk op goede weg met systeem bekostiging

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs