Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Quercus genereert management-info Fiscus

18 maart 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Nederlandse bedrijf Quercus denkt met het gelijknamige analyse-softwarepakket binnen twee jaar door te breken op de Europese markt. Quercus genereert op gebruiksvriendelijke wijze managementinformatie uit een gegevenspakhuis.

Investeringen van private financiers, het ministerie van Economische Zaken en het ING IT Fund hebben van gefaalde Macintosh-programmatuur een wereldwijd kansrijk softwareproduct gemaakt.
EZ en private financiers staken de afgelopen twee jaar beide één miljoen gulden in de productontwikkeling. ING IT-fund neemt een minderheidsbelang in Quercus en investeert maximaal acht miljoen in de verdere commercialisering van de software.
De divisie ‘grote ondernemingen’ van de Belastingdienst heeft een proefproject met Quercus uitgevoerd. De implementatie kostte ruim twintig dagen consultancy. "Daarbij hebben we de informatie uit achttien bestaande operationele systemen gemodelleerd. Niet op basis van de gegevens, maar vanuit de belevingswereld van de gebruiker", aldus Paul Snijders, directeur van Quercus.
De begrippen van de gebruikers worden in het ‘Quercus-model’ gerelateerd aan de gegevens in bestaande of nieuwe databases. De Belastingdienst werkt met zo’n zestig tot zeventig dimensies ofwel begrippen. Gebruikers stellen vragen door met de muis de begrippen te selecteren waarvan zij iets willen weten. De software genereert de meest optimale vragen aan de database. De software onderhoud zelf het gegevenspakhuis. De eindgebruikers hebben weinig instructie nodig. De aparte ontwerptool die de begrippen modelleert vergt een kort opleidingstraject. De ervaringen van de Belastingdienst leren dat ervaren eindgebruikers het model zelf kunnen aan passen.
De technologie is ontwikkeld op basis van fundamenteel onderzoek aan de Technische Universiteit Delft. Het bedrijf 4C ontwikkelde vervolgens een Mac-product dat geen succes kende. Snijders nam de technologie over en organiseerde de financiering voor nieuwe productontwikkeling. Nu brengt hij het product op de – internationale – markt. Het draait op Windows 95/NT en is in meerdere talen beschikbaar.
De softwarebouwer probeert het product aan grote en middelgrote bedrijven te slijten. Snijders denkt met de investering van de ING zijn aanwezigheid in Europa te kunnen financieren. In Duitsland heeft het bedrijf al een kantoor. Om verdere groei op de Amerikaanse markt te financieren, overweegt Snijders in 1999 een beursgang. Voor dit jaar is een omzet voorspeld van vijf tot zeven miljoen gulden, waarvan de helft van buitenlandse klanten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs