Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Post Office komt niet van omstreden Fujitsu-systeem af

Postkantoor Britsh Post Office
12 januari 2024 - 12:51ActueelOverheidFujitsu
Rik Sanders
Rik Sanders

De Post Office heeft Fujitsu ruim 95 miljoen pond betaald om het problematische it-systeem Horizon de komende twee jaar in de lucht te houden. Het vervangen van het systeem is nog niet gelukt en het plan om het te laten draaien in de Amazon-cloud is mislukt. Dat schrijft de BBC.

Het Horizon-schandaal staat weer in de schijnwerpers vanwege een recente documentaire van omroep ITV. Horizon heette het nieuwe boekhoudsysteem van Fujitsu dat de Britse postdienst in 1999 introduceerde. Het systeem ‘vergat’ ingebrachte bedragen, waardoor het leek alsof de uitbaters (in Groot-Brittannië ‘postmasters’ genoemd) geld verduisterden. Honderden Britse uitbaters van postkantoren werden ten onrechte beschuldigd van en veroordeeld voor fraude. Sommigen belandden zelfs in de gevangenis.

De BBC haalt in zijn artikel over de mislukte vervanging nog even fijntjes aan dat Fujitsu, nadat het het contract binnenhaalde om Horizon in ruim 17.000 Post Office-filialen in het VK in te voeren, de order als ‘het grootste niet-militaire it-project in Europa’ bestempelde. Vandaag de dag wordt het project gezien als een van de grootste schandalen van de Britse overheid waar vele burgers de dupe zijn geworden.

Horizon is overigens nog steeds in gebruik en functioneert nog immer niet naar behoren. De Post Office blijkt volgens de BBC al wel een vervangend systeem in huis te hebben, maar invoering ervan heeft vertraging opgelopen. Naar verwachting zullen later dit jaar de eerste pilots van dit New Branch IT geheten systeem worden gestart.  

Niet naar de cloud

Vanwege de vertraging heeft de Post Office een paar keer het contract met Fujitsu moeten verlengen voor in totaal 95,6 miljoen pond. Een andere financiële dreun kwam door het mislukken van een cloudmigratie. Horizon is gehuisvest in twee datacenters van Fujitsu in Belfast. Het project om het systeem over te zetten naar de Amazon-cloud werd stopgezet; daarvoor bleek Horizon te oud en te complex. Hoe groot de strop hiervoor precies is, is niet duidelijk maar loopt in de miljoenen. Zo tekende de Britse postdienst in 2022 een contract van 27 miljoen pond gegund met Accenture om te helpen bij de migratie.

Meer over

Software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Pijl naar rechts icoon

    Hogeschool Windesheim

    Redesign your Future (Hogeschool Windesheim)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    Realtime beveiliging zonder downtime dankzij nieuwe dual-datacenters oplossing (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    BauWatch en Databalance

    BauWatch transformeert naar een wendbare digitale organisatie met focus op AI (BauWatch en Databalance)
    Pijl naar rechts icoon

    Leroy van der Steenhoven, Databalance

    Leroy van der Steenhoven, Teamlead Networking (Databalance)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Duitsers standaardiseren op ODF

    Overheid

    Nederland overweegt aan boord te stappen van militair droneproject VS

    Security & Awareness

    Kamer dringt aan op één meldloket NIS2 en Wwke

    hackers ai cybercrime
    Overheid

    Hackers dringen systemen ministerie van Financiën binnen

    Security & Awareness

    De Maeslantkering en digitale waterveiligheid

    Overheid

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs