Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Acht vrouwelijke it-trainees beginnen bij CJIB 

30 juli 2024 - 11:50ActueelCarrièreAlyxCJIB
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) gaat meer vrouwen inzetten op tech-functies. Deze uitvoeringsinstantie van het ministerie van Justitie en Veiligheid werkt daartoe samen met Alyx.

Deze Groningse startup werft hoogopgeleide vrouwen zonder technische achtergrond. Ze krijgen de kans om te leren en te werken in de tech, met als doel de techsector diverser te maken. Acht vrouwelijke it-trainees zijn begonnen bij CJIB in verschillende it-functies.

Slechts 18 procent van de medewerkers in de techsector is vrouw. Johanna Spiller, mede-oprichter en directeur van Alyx wil dat veranderen. Ze werkt nauw samen met bedrijven en overheidsinstellingen in de tech om de eisen van de industrie te analyseren en op maat gemaakte programma’s te ontwikkelen.

Een van de vrouwen die het programma van Alyx heeft gevolgd, is Neha Singh. Ze werkt inmiddels als testanalist en EBS (Oracle E-Business Suite) Functioneel Consultant bij CJIB. Ze komt uit India en woont nu in Groningen. Singh: ‘Ik had nooit gedacht dat ik als internationale it-professional voor de Nederlandse overheid zou gaan werken.’

Naast het aantrekken van vrouwelijk talent in de sector is het ook belangrijk om het talent te behouden.  Spiller: ‘Het neerzetten van menstruatieproducten in de toiletten alleen werkt niet. Het is belangrijk dat de complete organisatiecultuur open staat voor vrouwelijk talent. Daar ligt ook onze uitdaging. We gaan in gesprek met it-bedrijven en onze trainees om de beste leeromgeving te bieden.’

Behalve het CJIB behoren ook Telindus, RVO, Unigarant en KPN tot de partnerbedrijven die traineeships bieden waarbij de vrouwen acht maanden fulltime aan de slag gaan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    2 reacties op “Acht vrouwelijke it-trainees beginnen bij CJIB ”

    1. dino schreef:
      31 juli 2024 om 13:24

      https://www.youtube.com/watch?v=tS7_vMOHIVY 🙂

      Login om te reageren
    2. Jaap schreef:
      31 juli 2024 om 17:50

      Inderdaad Dino, als er met veel tamtam gezocht wordt naar xyz, dan is het de vraag of ze wel een xyz willen.

      Vroeger wilden men nog wel eens met veel tamtam young professionals binnenhalen om de cultuur te verbeteren, bestaand denkpatronen te doorbreken, processen te vernieuwen, om te kunnen concurreren met jonge bedrijven. Nooit meer van gehoord dat het gelukt is. Een enkeling mocht blijven. Die paste goed bij de bestaande cultuur.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Private equity stuwt banengroei, 9 op 10 it-leiders niet klaar voor ai-cyberaanvallen (en meer)

    Data & AI

    Kort: Digitale economie groeit ondanks krimp ict-banen, ai-ambities mkb missen vruchtbare grond (en meer)

    Overheid

    Drie drijfveren voor versnelling en verandering

    Carrière

    Atos Nederland start reorganisatie met vrijwillige vertrekregeling

    Financiële dienstverlening

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs