Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Edge Infrastructure » Edge AI

Intel stelt bouw Duitse chipfabrieken uit

chip silicon silicium
17 september 2024 - 12:45ActueelEdge AIIntel
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Intel stelt zijn plannen voor de bouw van grote chipfabrieken In Duitsland en Polen met twee jaar uit. De eens zo machtige chipmaker kan ondanks miljardeninvesteringen vanuit de EU en Duitsland de vereiste investeringen niet opbrengen.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz weersprak vanmorgen dat van uitstel afstel komt. Hij verwacht dat Intel de draad weer oppakt en in Maagdenburg toch een nieuwe fabriek neerzet. Daarbij wees hij op het volatiele karakter van de chipindustrie met grote schommelingen in prijzen. Hij reageerde op een memo van Intel-topman Pat Gelsinger aan het personeel. Intel is gedwongen een aantal maatregelen te nemen teneinde weer op het goede spoor te komen. De chipfabrikant gaat de uitbreiding van zijn productiecapaciteit concentreren op de VS,  waar Gelsinger gigantische overheidssubsidies wist los te peuteren.

Lichtpuntje voor Intel is een deal met Amazon op gebied van ai. Beide bedrijven willen miljarden investeren in een nieuwe ai-chip. Verwacht wordt dat die in de VS wordt geproduceerd, waardoor de bezettingscapaciteit van de fabrieken stijgt. 

Scheiden

Verder wil Intel het ontwerp van chips veel meer scheiden van de productie. Ruim drie jaar geleden zag Intel nog voordelen van een integratie, maar de chipfabrikant is daarvan teruggekomen. De productie komt als onafhankelijke dochter onder Intel te staan. Gelsinger komt daarmee tegemoet aan klanten die hun eigen chips ontwerpen en zorgen hadden over Intels onafhankelijkheid. Ook zal het meer op afstand plaatsen van de chipproductie ten goede komen aan de bedrijfscultuur, hoopt Gelsinger. Een productie-eenheid die ook op contract voor derden chips produceert, heeft nu eenmaal een andere cultuur dan een ontwerpdivisie. Verder stelt zo’n scheiding de productie-poot in staat om los van moeder Intel financiering te regelen. Gelsinger ontkent dat de splitsing een voorbode is van de verkoop van Intels productieactiviteiten aan een consortium van investeerders. Wel kondigde hij de sluiting van een aantal kantoren en vestigingen aan.

Meer over

Chips

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Edge AI

    Nederland sluit zich aan bij Pax Silica

    Edge AI

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    Edge AI

    Wingtech opent frontale juridische aanval op Nexperia

    Edge AI

    Huawei beweert zonder ASML top van chipindustrie te bereiken

    Edge AI

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Edge AI

    FME wil beter klimaat voor eigen chipindustrie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs