Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Bas de Reus nieuwe CEO van ilionx

24 februari 2025Cloud & Infrastructuurilionx

Utrecht – ilionx stelt per 1 april Bas de Reus (54) aan als nieuwe CEO. In deze rol wordt hij verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van de Nederlandse IT-dienstverlener. Bas volgt Jan Veltman op, die na bijna vijf jaar besloten heeft de organisatie te verlaten. 

Twaalf jaar als CEO
Bas heeft een indrukwekkend trackrecord opgebouwd binnen de IT-sector. Hij startte zijn carrière bijna dertig jaar geleden bij CMG (tegenwoordig CGI), waar hij in diverse consultancy- en managementrollen heeft gewerkt. In 2010 trad hij in dienst bij Fujitsu Nederland als Chief Commercial Officer (CCO) en bekleedde hij vanaf 2013 de functie van CEO bij Fujitsu Nederland. Na ook bij Tilaa en Levi9 CEO te zijn geweest, ging hij in april 2024 aan de slag als MT-lid bij Centric en werd hij de rechterhand van CEO Peter Wakkie. In deze periode heeft hij zich beziggehouden met de dagelijkse operationele leiding en de verkoop van Centric aan de nieuwe aandeelhouders. Na het vertrek van Peter Wakkie werd hij de interim CEO en was hij daarna nauw betrokken bij de opzet van de nieuwe divisie Centric Services. Met ruim twaalf jaar ervaring als CEO gaat hij in zijn nieuwe functie bij ilionx actief bijdragen aan de verdere groei en ontwikkeling van het bedrijf.

Bas vertelt over zijn nieuwe functie: “Eenvoud brengen in een complexe wereld – dat spreekt mij heel erg aan. Het vereenvoudigen van IT en het creëren van maatschappelijke impact sluiten perfect aan bij mijn eigen overtuigingen. De eerste maanden wil ik vooral gaan luisteren naar collega’s en klanten. Ik vind het belangrijk dat beiden tevreden zijn én blijven. Ik zou graag zien dat ilionx het bedrijf is dat het hoogste scoort in de aanbeveling van klanten en dat medewerkers ilionx met trots aanbevelen als werkgever. Dit uiteraard gecombineerd met klinkende financiële resultaten en een bovengemiddelde groei. Ik kijk er dan ook naar uit om bij het leukste IT-bedrijf van Nederland aan de slag te gaan.”

Jan Veltman: “Bas is een goede match als nieuwe CEO voor ilionx omdat zowel zijn achtergrond als zijn karakter goed bij ilionx passen. Met bijna dertig jaar ervaring in de Nederlandse IT-markt heeft hij veel kennis op zak. Zijn pragmatische stijl is daarnaast precies wat ilionx nodig heeft; klantgericht en mensgericht met heldere taal. Met veel vertrouwen draag ik het stokje aan hem over.”

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Cloud & Infrastructuur

    Bouw Amsterdams Microsoft-datacenter verstoord

    Security & Awareness

    Kort: Wantrouwen in niet‑Europese routers, cybercrimineel dol op remote access-tools (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs