Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Ontslagen & reorganisaties

FNV-leden beramen acties bij ASML

[Afbeelding: Dean Drobot/Shutterstock]
12 februari 2026 - 17:50ActueelOntslagen & reorganisatiesASMLFNV
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De onrust bij ASML neemt toe. FNV-leden bij de chipmachinefabrikant organiseren uit protest tegen de reorganisatie collectieve acties waarbij werknemers massaal hun werkplek verlaten. Het is de bedoeling deze korte onderbrekingen, walk-outs genaamd, tijdens een pauze of ploegenwissel te houden. Dit gebeurt in eigen tijd.  

Betrokken werknemers willen hiermee een stevig signaal richting de ondernemingsleiding geven. Het voorgenomen besluit van ASML om rond Eindhoven 1.400 (kader)functies te schrappen is voor velen totaal onbegrijpelijk, zegt Peter Reniers, bestuurder van FNV Metaal. 

‘Er is brede consensus dat ASML weinig heeft geleerd van het verleden’, aldus Reniers. Hij noemt het eerder ingezette ADM‑project (Advanced Development & Manufacturing) een duidelijk voorbeeld van een weinig succesvol traject. ‘Dat heeft veel onrust en inefficiënties veroorzaakt.’ 

ADM had onder meer ten doel de ontwikkelcycli voor nieuwe lithografie-modules te verkorten. Ook wilde de leiding zo nieuwe ontwerpen industrialiseren zodatze sneller in volume-productie kunnen. Een derde doel was de samenwerking tussen r&d, engineering, leveringsketen en fabricage te stroomlijnen. 

Grote twijfels

Veel aanwezigen tijdens de ledenvergadering die FNV Metaal gisteren hield, herkennen dezelfde fouten en risico’s opnieuw in de eind januari aangekondigde nieuwe reorganisatie. Reniers: ‘Dit roept grote twijfels op over de gekozen richting en de onderbouwing daarvan. Deze signalen nemen wij nadrukkelijk mee in de komende overleggen met ASML.’ 

Begin deze week had de vakbeweging een gesprek met ASML over reden en noodzaak tot de reorganisatie. Daaruit kwam naar voren dat de kwaliteit een centrale drijfveer is. Een woordvoerster van ASML voegt daar aan toe dat het begrip kwaliteit breed moet worden opgevat. Het gaat niet alleen om de kwaliteit van de machines maar ‘om alles wat de klant’ van ASML verwacht. Dat bij Intel het percentage chips tegenvalt dat aan de vereisten voldoet, is volgens de woordvoerster niet toe te schrijven aan de ASML-machines en een typisch Intel-probleem. 

De bonden hebben op 26 februari aanstaande vervolgoverleg met ASML. Dan komt een eerste schets van het sociaal plan. 

Meer over

OntslagReorganisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Bouw schreeuwt om BIM-experts, onterecht ontslag na geheime monitoring (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Ontslagen & reorganisaties

    Twee van de vijf techreuzen koppelt ontslag direct aan ai

    Ontslagen & reorganisaties

    Atos Nederland start reorganisatie met vrijwillige vertrekregeling

    Ontslagen & reorganisaties

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Ontslagen & reorganisaties

    ASML sluit hoofdlijnen-akkoord met bonden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs