Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Sony voorziet VAIO TZ-serie notebooks van Formule 1 technologie

30 mei 2007 - 08:40ActueelCloud & InfrastructureSony Mobile
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Sony voorziet de schermbehuizing en de chassisbasis van de nieuwe VAIO TZ-serie notebooks van koolstofvezelversterkingstechnologie uit de Formule 1-wereld.

Hierdoor weegt deze notebook slechts 1,19 kg. Daarnaast is de wisselstroomadapter een stuk kleiner en lichter dan voorheen. Ondanks de dunne beeldschermrand van slechts 4mm is deze voorzien van een ingebouwde Motion Eye-webcam.

Beveiliging
De TZ-serie is voorzien van een combinatie van vingerafdrukherkenning en Trusted Platform Module (TPM)-versleuteling waarmee de veiligheid van persoonlijke gegevens is gegarandeerd. Daarnaast trekt het Sony G-Sensor het Hard Disk Shock Protection-systeem automatisch de schijfkoppen weg om beschadiging van het schijfoppervlak te voorkomen als de gebruiker het apparaat laat vallen.

DVD's afspelen zonder Windows op te starten
Uit onderzoek onder 5.000 bezitters van een VAIO TX-notebook blijkt dat 60 procent zijn notebook onderweg gebruikt. 74 procent geeft aan een balans tussen afmetingen en gewicht 'zeer belangrijk' te vinden. Factoren als afmetingen, gewicht en duurzaamheid blijven daarmee essentieel. Daarnaast gaf bijna 70 procent van de gebruikers aan het design belangrijk te vinden. De VAIO TZ heeft een 'Full Flat'-design waarbij elk detail zorgvuldig is doordacht, tot en met de vormgeving van het toetsenbord dat geïnspireerd is op de onderwaterstenen van een Japanse watertuin.
Na surfen en e-mail noemden gebruikers het bekijken van DVD-films als populairste notebooktoepassing. De TZ-serie beschikt daarom over Instant On, waarmee DVD's en CD's zijn af te spelen zonder Windows op te starten. Een aantal speciale AV-toetsen biedt de vereiste afspeelregeling.

Breedbeeld
Anders dan de standaard Wide XGA-panelen biedt het 11,1-inch WXGA (1366 x 768) beeldscherm van de TZ-serie een breedte-hoogteverhouding van 16:9 voor het optimaal bekijken van films. Het beeldscherm biedt het hogere contrast en de levensechte kleuren die het kenmerk zijn van de Sony X-black LCD-technologie plus energiezuinige LED-verlichting die bijdraagt aan een langere batterijlevensduur. Het geavanceerde paneel biedt ook een kleurechtheid van 72 procent. Dit betekent dat foto's, video en speelfilms natuurgetrouwer en overtuigender worden weergegeven dan met conventionele beeldschermen.
De modellen uit de TZ-serie zijn voorzien van een Intel Core 2 Duo Ultra-Low Voltage-processor, 2GB DDR2 SDRAM en een harddisk tot 100GB – de grootste beschikbare capaciteit voor de 1,8-inch stations die binnen de zeer compacte vormgeving passen. Door het zorgvuldige ruimtegebruik is er bovendien plaats voor een geïntegreerd DVD±R/RW RAM optisch station met Double Layer (DL)-technologie voor extra capaciteit.

Prijzen
De TZ-serie is verkrijgbaar voor een adviesprijs vanaf 1.999 euro.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 18 miljoen voor nieuwe zeekabel, Accenture en Anthropic in aanval tegen ai‑risico’s (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber gaat Groningse ai-fabriek huisvesten voor Surf

    Software & Development

    Kort: Nobian digitaliseert met SAP, HSD wordt bij de Hofstad Dienst van Algemeen Economisch Belang (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs