Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Opofferen audiostekker dient onduidelijk doel’

koptelefoon iPhone
28 juli 2016 - 11:24AchtergrondCloud & InfrastructuurApple
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Apple lijkt de hoofdtelefoonstekker op te offeren, maar waarvoor precies? Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Diverse geruchten over de toekomstige, dunner-dan-dunne iPhone 7 melden het einde van de oude audio-stekker. Apple zou de vertrouwde en breed compatibele aansluiting voor hoofdtelefoons en headsets gaan schrappen. De opvolger is dan audiogebruik van de bedrijfseigen Lightning-stekker, die al opladen, data-uitwisseling en digitale audio-out mogelijk maakt.

De consternatie over dit vermeende afschaffen van de aloude 3,5 millimeter audio-plug is groot. Apple zou hiermee bewust gebruikersónvriendelijk en arrogant zijn, gedreven door geldbejag. De reacties op deze consternatie zijn ook weer fel te noemen. De klassieke hoofdtelefoonstekker is simpelweg ‘de nieuwe diskdrive’ en vooruitgang moet je niet in de weg staan. ‘Als Apple er niet was, zouden we nu waarschijnlijk nog computers met VGA- en seriële poorten gebruiken’, blogt Apple-kenner John Gruber, hoewel VGA in de praktijk nog altijd dienst doet. Welk lot is de audiostekker beschoren? Wat vind jij.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    7 reacties op “‘Opofferen audiostekker dient onduidelijk doel’”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      29 juli 2016 om 11:14

      Apple heeft er steeds meer een handje van nieuwe kabel aansluitingen te realiseren en die na 5 of 10 jaar weer de ban in te doen of vervangen met een totaal andere ‘standaard’.

      Als de consument daar massaal mee kiest dan komt Apple er mee weg. Als de consument verstandig voor deze ‘verbetering’ bedankt dan zal Apple toch overstag moeten gaan.

      Login om te reageren
    2. Marcel schreef:
      29 juli 2016 om 17:23

      Het zou mij niet verbazen als er binnenkort helemaal geen stekker aansluitingen meer zitten aan een telefoon. Zelfs opladen kan al draadloos, waarom zou je voor een koptelefoon dan nog een draadje met stekkertje moeten gebruiken? Telefoon audio is geen hi-fi, dus bluetooth, nfc of wifi kunnen prima dienst doen, hoewel daarbij nog best wat kwaliteit te winnen valt natuurlijk.

      Login om te reageren
    3. Frank Heikens schreef:
      30 juli 2016 om 14:38

      Een standaard is een standaard als iedereen het gebruikt. “Vroeger” was niet altijd beter.

      Het is goed om verouderde zaken weg te laten: de centronics poort, de seriële poort (vooral de 25-polige, waarvan er 3 werden gebruikt), de aparte muis- en toetsenbord poorten, de floppydrive, …

      Apple heeft altijd voorop gelopen met dit soort zaken, en vaak was het goed. Alle (niet-standaard) aansluitingen vervangen door één (USB): daar zijn we allemaal beter van geworden.

      Echter, de koptelefoonaansluiting is geen typische computeraansluiting, het is een audioaansluiting. Dan moet je je dus conformeren aan de audiostandaards; dat geldt ook voor Apple!

      Na de iPhone 7 komt vast de 8; ze zullen de 7s wel overslaan, omdat de cases weer een extra gat nodig hebben!

      Login om te reageren
    4. Willem Oorschot schreef:
      1 augustus 2016 om 13:47

      Waarom zou je nog een kabel willen als je ook via bluetooth kan luisteren….ik kan mij voorstellen dat ze met iets gaan komen voor draadloos opladen van de IPhone en een bluetooth headset…helemaal conform de trend en verwachtingen.

      Login om te reageren
    5. Pa Va Ke schreef:
      1 augustus 2016 om 14:41

      @Willem … omdat voor de jeugd wellicht een bluetooth headset te duur is?

      Login om te reageren
    6. Frank Heikens schreef:
      1 augustus 2016 om 16:42

      @Willem: dat komt ongetwijfeld allemaal, dat alles draadloos is. We zijn al een heel eind op weg. In de auto telefoneren we al via BT.

      Maar een BT headset is iets anders. Een BT headset moet je opladen, een gewone koptelefoon niet. De echte audiofielen zoeken de beste koptelefoon, en de kans is klein dat dat een BT model is.

      De 3,5mm jack is een plug met historie, die bestaat al 50 jaar. Deze plug in de ban doen zonder support uit de audiowereld is een grote gok.

      Login om te reageren
    7. david schreef:
      2 augustus 2016 om 11:33

      De headphone jackplug beperkt nu eenmaal de dunheid van de telefoon. Kijk maar naar de iPhone 6; bijna even dik als de headphone jack. Bovendien ook vanuit waterdichtheid-oogpunt begrijpelijk van Apple. Apple was ook de eerste die de UTP-aansluiting schrapte omdat ook deze aansluiting dikker was dan de retina Macbooks. Maar de vergelijking met VGA gaat mijn inziens niet op; analoog betekent niet per direct verouderd zoals bij VGA het geval was. Headphones werken nu eenmaal met een analoog signaal en niet met bits en bytes. Ook bij de iPhone 7 earphones zal het digitale signaal gewoon omgezet worden naar analoog. Ik zie dus ook niet een “HDMI standaard” voor toekomstige headphones. Wat hierboven ook al wordt geschreven: het is geen computeraansluiting en support uit de audiowereld is dus nodig. En indd.. BT headphones is niet voor de audioliefhebbers.

      Maar ik ben benieuwd of Apple gratis een Lightning to jackplug adapter mee gaat leveren of dat ze nu weer een kans zien om mensen speciaal naar de Apple store te laten fietsen om daar weer voor 20 euro een adaptertje te kopen. Die arrogante houding kunnen ze zich allang niet meer permitteren gezien de enorme groei van Android en Samsung en co.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Landelijke standaarden nodig voor zorgsector

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs