Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

‘Inkooppraktijk fnuikt innovatie’

03 maart 2005 - 23:00AchtergrondIT Strategy & Governance
René Rippen
René Rippen
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Mantelcontracten, een voorkeursbehandeling van bepaalde ict-leveranciers en de nadruk op snel terugverdienen van investeringen fnuiken de technologische innovatie in grote West-Europese bedrijven.

De ict-directeuren van die bedrijven maken zich daar zorgen over, zo blijkt uit de resultaten van een onderzoek uitgevoerd in opdracht van Unisys. Bijna de helft (47 procent) van de 250 respondenten gelooft dat de lange-termijn doelstellingen van hun onderneming en de ‘best practices’ in gevaar komen door de starre inkoopprocessen in hun onderneming. Die zijn steeds meer bepalend voor technologische keuzes, ten koste van motieven als geschiktheid of prestaties van die technologie.
Een kwart van de ondervraagden geeft toe dat ze het merendeel van hun begroting spenderen aan wat het onderzoek noemt ‘business as usual’-technologie die de onderneming aan de gang houdt en niet aan technologie die het bedrijf vooruit helpt. 43 Procent van de ict-managers bevestigt dat hun onderneming de voorkeur geeft aan bestaande relaties met ict-leveranciers boven een relatie met een nieuwe aanbieder.

Starheid

Bijna de helft van de ondervraagde ondernemingen bekent dat het uitbreiden van de voorkeurslijst van aanbieders met een nieuwe leverancier “tamelijk moeilijk” of zelfs “erg moeilijk” is in de bestaande zakelijke omgeving. De ict-directeuren zijn niet erg ingenomen met die starheid; 20 procent denkt dat het de onderneming beperkt in zijn zakelijke mogelijkheden, bijna een kwart gelooft niet dat een dergelijke inkooppraktijk erg bevorderlijk is voor de lange-termijn doelstellingen van de onderneming.
De opdrachtgever van het onderzoek wijst op het gevaar dat inflexibele korte-termijn inkoopgedrag leidt tot een “explosie van applicaties of servers”, die veel moeilijker te beheren valt en dan nog alleen tegen flink hogere kosten. “Het maken van de juiste technologische keuzes moet moet voorbehouden blijven aan de ict-directeur of de cio,” aldus Steve Rawsthorn, vice-president Emea van Unisys.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Explosie in Israëlische fabriek en zwakke pc-markt teisteren Intel

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs