Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Offshoring: er voor gaan of er tegen vechten

16 december 2010 - 04:21OpinieWerkplek & Beheer
drs. Hugo Messer
drs. Hugo Messer

In aansluiting op de discussie naar aanleiding van de uitspraken van Minister Verhagen, vraag ik me af wat de rol van de overheid in de offshoring-discussie moet zijn. Veel reacties bevatten emotie en sentiment rondom de impact van internationale outsourcing op Nederland.

Elke keer dat een groot bedrijf bekend maakt dat ze een offshore/nearshore centrum gaan openen of mensen gaan ontslaan leidt dat tot protest van de media en vele anderen. HP maakte twee dingen tegelijk bekend: ze zullen 1300 mensen in het Verenigd Koninkrijk ontslaan en een zesde ‘best shore’ centrum openen in Maleisië.

Ze hebben al offshore offices in de Filippijnen, India, China, Bulgarije en Costa Rica. Direct na de bekendmaking beginnen mensen te klagen over de beslissing en wijzen HP aan als een bedrijf dat zich schuldig maakt aan het negeren van bepaalde wetten in het Verenigd Koninkrijk.  Tegelijkertijd zijn er discussies gaande over het verder toelaten van Indiase it-mensen in het Verenigd Koninkrijk in ruil voor meer toegang tot de Indiase binnenlandse markt voor Engelse bedrijven.
Wat is een goed beleid?

Naar mijn mening moeten overheden over de hele wereld het onvermijdbare accepteren, namelijk dat in de komende tientallen jaren werk zich zal verplaatsen naar de andere kant van de wereld. De snelheid waarmee dit nu gebeurt is traag vergeleken met wat in de komende jaren zal gebeuren. Er moet een beleid ontwikkeld worden waarin mensen de vrijheid wordt gegeven om te verhuizen. Ook moet het werk vrij zijn om te verhuizen en offshoring moet gebruikt worden.

Alle grote ontwikkelingen in de laatste eeuw zoals automatisering en het verplaatsen van productie naar China hebben allemaal veel tegengas gekregen. Mensen houden niet van verandering en zijn bang dat ze kwijt raken wat ze hebben en het niet terug krijgen. Maar iedere keer bewijst de geschiedenis dat economieën blijven groeien, mensen rijker worden en werkloosheidscijfers omlaag gaan. Misschien moeten overheden een actievere rol innemen in de manier waarop mensen denken (want daarom is er zoveel tegengas). Overheden moeten een visie ontwikkelen over de impact die offshoring heeft op hun lokale economie, ondersteund door gegevens uit onderzoek en dan mensen leren over de toekomst  en voorschriften dienovereenkomstig aanpassen.

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Einde support voor Office 2021 nadert snel: verhoogd risico bij niets doen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Grote regionale verschillen in cloudsubsidies, Main Capital koopt IQ Messenger (en meer)

    investeringen overname
    Security & Awareness

    Kort: EyeTi lijft Azerty, Uni Systems bouwt EU-breed cyberrapportagesysteem (en meer)

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Werkplek & Beheer

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs