Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ict kent privacyregels slecht

10 april 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Uit een Brits onderzoek blijkt dat ruim 40 procent van de softwareontwikkelaars geen rekening houdt met de Britse wet voor bescherming van persoonsgegevens. Branchevereniging Nederland ICT schat in dat de situatie in ons land niet veel beter is.

  
In opdracht van softwarebedrijf Compuware heeft Omniboss onderzoek gedaan naar de kennis van de wet bescherming persoonsgegevens (Data protection act) onder Britse ict-bedrijven. Bijna de helft (47 procent) kent deze wet slecht en 13 procent zegt dat deze wet niet van belang. Een aanzienlijk deel van de honderd ondervraagde bedrijven (42 procent) gebruikt echte persoonsgegevens om software te ontwikkelen en te testen, hoewel de wet anders voorschrijft.

"Het is niet nodig om te onderzoeken of de situatie in Nederland anders is", zegt senior adviseur Sergej Katus. Hij ondersteunt Nederland ICT bij de invoering van de wet bescherming persoonsgegevens. "Het zou me niets verbazen als de situatie in Nederland erger is", vervolgt hij. Katus motiveert deze stelling door aan te halen dat hooguit 10 procent van de Nederlandse organisaties actief gebruik maakt van een privacyregelement waar informatie is te vinden over het gebruik en verwerking van persoonsgegevens. "Privacy leeft onvoldoende bij het Nederlandse bedrijfsleven. Dat zal in de ict-sector niet veel anders zijn", aldus de adviseur.
De ict-sector neemt volgens Katus een bijzondere positie in doordat de bedrijfstak juist de techniek levert om persoonsgebonden informatie zo efficiënt mogelijk vast te leggen en voor allerlei doeleinden te verwerken. Dat kan mogelijk een gevaar opleveren als informatie direct herleidbaar is tot levende personen. Tegelijkertijd heeft de ict-sector volgens Katus juist ook de beste troeven in handen om het privacy-probleem de wereld uit te helpen. "Software kan praktische oplossingen aandragen om privacy beter te waarborgen door identificerende eigenschappen van personen los te koppelen van meer generieke gegevens, de zogenaamde privacy enhancing technologies."

Verboden

Volgens een woordvoerster van het college bescherming persoonsgegevens, de nieuwe naam van de Registratiekamer, schrijft de wet bescherming persoonsgegevens voor om fictieve data te gebruiken in een zoveel mogelijk afgeschermde omgeving. Ook zij geeft aan dat het waarschijnlijk is dat het Britse percentage ook van toepassing is op de Nederlandse ict-sector. Al zegt ze dat dit 'natte vingerwerk' is. Katus spreekt tegen dat Nederlandse bedrijven voor het testen fictieve persoonsgegevens moeten gebruiken. "Zolang je zorgt voor adequate beveiliging van de informatie en je bij de betrokken personen die hun gegevens afstaan duidelijk aangeeft dat deze gebruikt kunnen worden voor het testen van software is er niets mis."

 
Sytse van der Schaaf

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs