Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De miljardenfabriek van Jorma Ollila

14 oktober 1999 - 22:00AchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De bescheiden Fin Jorma Ollila is er de man niet naar om op de voorgrond te treden. Hij schuwt de publiciteit weliswaar niet, maar de 49-jarige directeur van Nokia doet niet mee aan de ego-campagnes die bijvoorbeeld Larry Ellison, Bill Gates, Scott McNealy en – in zijn eigen branche – Bernie Ebbers regelmatig voeren.

Het is dan ook logisch dat de kiezers voorbijgaan aan Ollila. Toch verdient de Fin wel degelijk een nominatie. Hij haalde Nokia uit de blubber en transformeerde het bedrijf tot de meest succesvolle onderneming op de telecommarkt. Bovendien maakt hij Nokia gereed voor de nieuwe ontwikkelingen, waarbij draadloos Internet zeer belangrijk wordt. Het heeft er alle schijn van dat Nokia ook in deze nieuwe telecomwereld een leidende rol gaat spelen.

Omslag

In 1985 stapte Jorma Ollila over van Citibank naar Nokia. Hij ging aan de slag als financieel directeur. In 1992 trad hij aan als hoogste man bij het 134 jaar oude bedrijf. Nokia was op dat moment niet erg succesvol en hield zich bezig met de productie van televisies, banden en kaplaarzen.
Ollila onderkende echter de verwachte groei van mobiele telefonie. Hij investeerde veel in onderzoek en verkocht de afdelingen voor computers, televisie en andere minder succesvolle onderdelen. Nokia ging zich onder zijn leiding concentreren op mobiele telefoons. En met succes. De markt voor mobiele telefonie explodeerde en Nokia groeide uit tot marktleider. De bijbehorende financiële beloning is navenant; tijdens het bewind van Ollila groeide de omzet van Nokia van 4,3 miljard gulden in 1993 tot bijna dertig miljard in 1998.

Symbian

Inmiddels positioneert Ollila zijn bedrijf in het centrum van de nieuwe ontwikkelingen. Nokia maakt deel uit van de consortia Symbian en Bluetooth, die technologieën ontwikkelen voor draadloze toepassingen, zoals mobiel Internet. Het is dan ook zeer waarschijnlijk dat het Finse bedrijf ook in de eenentwintigste eeuw een hoofdrol zal spelen.  MC

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Software & Development

    Erik Damgaard haalt investeerder Bregal binnen bij Uniconta

    Overheid

    Belastingdienst rondt nieuwe it-inhuurronde van 1 miljard af

    Computable 100
    Carrière

    Wie zijn de beste zakenpartners in it?

    Overheid

    Nexperia-gate legt zenuw tussen China en Nederland bloot

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs