Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Altavista’s ‘flatrate’ Internet mislukt

22 augustus 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Altavista is noodgedwongen afgestapt van het plan om voor een habbekrats onbeperkt Internet zonder telefoontikken aan te bieden.

Het Internet-bedrijf, vooral bekend door zijn zoekmachine, wees gisteren bij de aankondiging vooral met een beschuldigende vinger naar British Telecom. De Britse telco zou de plannen hebben gedwarsboomd door te weigeren Altavista daarvoor de mogelijkheid te bieden.
Altavista kwam een half jaar geleden met het verrassende plan om voor omgerekend een dikke honderd gulden per jaar internetters onbeperkt toegang tot het web te geven zonder telefoontikken. De Britse premier Tony Blair sprak hartelijke woorden over de democratisering van Internet en de Britse telecomtoezichthouder Oftel sprak van ‘uitstekend nieuws’. De afgelopen tijd meldden zich 274.000 liefhebbers aan, maar die moet het bedrijf nu teleurstellen.
Altavista wijst met de beschuldigende vinger vooral richting British Telecom, dat de markt voor lokaal telefoonverkeer beheerst. De telecomgigant deed een half jaar geleden nog niets aan gratis lokaal telefoonverkeer, maar na wat duw- en trekwerk van Oftel geeft het bedrijf nu isp’s (Internet service providers) de mogelijkheid om Internet zonder telefoontikken aan te bieden in de avonden en de weekeinden – de tijden bij uitstek waarop mensen thuis surfen over het Web.
Bovendien vraagt BT voor elke ‘eenheid’ – waarop tussen de 5 en 20 gebruikers kunnen worden aangesloten – 1000 pond (3600 gulden) per jaar, terwijl Altavista een begroting had gemaakt waarbij het voor elke eenheid op 600 pond (2100 gulden) rekende.
De uitkomst was dat Altavista een veel onaantrekkelijker dienst zou moeten aanbieden voor veel meer geld dan het bedrijf aanvankelijk had aangekondigd, dus gaat het plan nu helemaal niet door.
Het Internet-bedrijf kreeg gisteren nauwelijks steun voor zijn boze woorden. British Telecom waste de handen in onschuld en kreeg daarbij steun van de Oftel. Een woordvoerder verweet Altavista een plan te hebben gelanceerd zonder zich ervan te hebben vergewist dat het ook financieel haalbaar zou zijn. Volgens de Britse Altavista-directeur Paperon heeft hij volgende week nog een gesprek met Oftel over de vermeende sabotage van British Telecom. Hij benadrukte dat de plannen voor supergoedkoopflatrate Internet nog lang niet van de baan zijn.
In Nederland ruktflatrate Internet ook op. Internet-aanbieder Wish wil het binnenkort gaan leveren voor acht tot negen tientjes per maand. De Rotterdamse isp Superweb is begonnen aan een tweede poging omflatrate Internet van de grond te tillen. Vorig jaar bood het bedrijf onbeperkt internetten zonder tikken aan voor 35 gulden per maand, maar na een lawine van klachten werd die dienst tijdelijk gestopt. In het nieuwe aanbod, eveneens voor 35 gulden per maand, is de online tijd beperkt tot 50 uur per maand, en wordt de verbinding na twee uur automatisch verbroken, waarna de surfer opnieuw moet inbellen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs