Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rabo zet hoog in op online bankieren

10 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De doelstelling is ambitieus genoeg: de Rabobank wil over twee jaar 2,5 miljoen van zijn klanten online laten bankieren. Dat moet geld opleveren.

Nu speelt de coöperatieve bank, samen met de Postbank de bank voor particulieren bij uitstek, nog quitte met het elektronisch bankieren, maar over twee jaar moet het jaarlijks 220 miljoen gulden gaan opleveren. Het middel waarmee de Rabo wil doorbreken heet Random Access Banking (RAB), waarmee de klant de mogelijkheid krijgt om zelf te kiezen hoe en wanneer hij zijn bankzaken wil doen: via Internet, de (mobiele) telefoon of in de bankvestiging zelf.
Een centrale rol krijgt de bestaande bankpas met pincode, die als toegangspas voor het virtuele deel van RAB gaat fungeren. De pas vervangt de huidige aparte regeling voor Internet-bankieren. "Met de bankpas heb je straks je bank op zak", aldus woordvoerder Plasman gisteren bij de presentatie. Rabo ziet RAB als een uitbreiding van de activiteiten in de kantoren, niet als vervanging. Overigens maakte de bank onlangs bekend een op de tien filialen op termijn te willen gaan sluiten.
In 1994 was de Rabobank een van de eerste Europese banken op Internet, en de eerste Nederlandse bank die een site op het web opende. Volgens recent onderzoek van het Nipo ziet 31 procent van de Nederlanders Rabo als de bank die op elektronisch gebied voorop loopt. De bank, met zeven miljoen klanten de grootste in Nederland, hoopt uiteindelijk de dienstverlening via de kantorennetwerk geheel te integreren met de elektronische diensten. Klanten die contact zoeken via Internet worden snel in gesprek gebracht met een adviseur van de bank in hun woonplaats.
De ambitie om binnen twee jaar van 700.000 naar 2,5 miljoen actieve Internet-klanten te gaan, is volgens de bank niet overdreven. Nu al kunnen anderhalf miljoen klanten de bank via Internet bereiken, maar de helft daarvan doet daarmee nog niets. De Rabobank wil deze groep de komende tijd persoonlijk benaderen en overhalen tot elektronisch bankieren.

Sjaak Smakman

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Deze Nederlandse ai-starters op CES 2026 mag je niet missen

    Data & AI

    Spoelstra Spreekt: Te vroeg of al te laat

    Innovatie & Transformatie

    TNO: gen-ai heeft grote potentie voor overheid

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Onrust over aanschaf Chinese meters, 75 jaar TechniShow (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Geen openbare postbezorging meer in Denemarken, nieuwe directeur Sogeti Nederland (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Browsers in iot-apparaten jaren achter met updates

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs