Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nederland koploper in Internet-handel

26 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In vergelijking met de VS stelt het allemaal nog weinig voor, maar in Europa is Nederland koploper met de Internet-handel.

De handel via het web verdubbelt jaarlijks en dat zal de komende jaren zo blijven, zo verwacht onderzoeksbureau Gartner, dat de groei van de handel onderzocht in opdracht van Internetbedrijf Cisco. Dit jaar zal er voor 15 miljard gulden worden omgezet via Internet, in 2004 zal dat 230 miljard gulden zijn.
Gartner heeft ruim 800 Europese bedrijven in het onderzoek betrokken. Gartner had wel verwacht dat Nederland goed zou scoren, omdat het een van de eerste Europese landen is waar Internet is doorgebroken. Maar dat Nederland het hoogste scoort in Europa, vindt het bureau toch een verrassende uitkomst. Een verklaring achteraf is wel te geven. Nederland, aldus Gartner, is vanouds een distributieland en Internet is een distributiekanaal bij uitstek. "Nu zien we dat allerlei grote bedrijven hun distributiecentra naar Nederland verplaatsen", constateert het bureau. Amazon heeft sinds enkele maanden een distributiecentrum in Den Haag. En Cisco bouwt in Amsterdam Zuid-oost ook een groot centrum, waar uiteindelijk 5.000 mensen komen te werken.
Gartner denkt dat de Europese web-handel in 2004 zal groeien tot drie biljoen gulden, overigens nog maar ongeveer 4 procent van alle handel. Nederland is goed voor 8 procent van die elektronishe handel. Duitsland Engeland en Frankrijk scoren qua feitelijke bedragen hoger omdat die economiën nu eenmaal groter zijn, maar als percentage van het bruto nationaal product gaat Nederland ruim aan kop.
Volgens Europees directeur van Cisco Bill Nuti wordt het wereldwijde computernetwerk verkeerd begrepen. "De ogen zijn gericht op elektronische handel en andere virtuele zaken. Maar het zijn juist de traditionele bedrijven die er voordeel van hebben. Internet zorgt voor nieuwe klanten en een nieuw afzetkanaal. Bovendien is het een perfect serviceplatform."
Nuti praat daarmee overigens wel in zijn eigen straatje, want Cisco is ’s werelds grootste leverancier van hardware voor Internetverkeer.
Uit het onderzoek van Gartner blijkt overigens ook dat scepsis rond Internet toeneemt. "En dat zal voorlopig sterker worden", zegt Nuti. Hij verwacht volgend jaar een shake-out onder de dotcombedrijven, nadat ook dit jaar al de nodige bedrijven en bedrijfjes het loodje hebben gelegd. Maar uiteindelijk, verwacht hij, zal de Internethandel als een handelskanaal worden beschouwd dat er gewoon bij hoort.
 

Sjaak Smakman

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort nieuws: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs