Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Zutphense rechtszalen proeven ICT

22 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

ICT’ers legden vorige week de laatste hand aan de inrichting van het ict-proeflokaal in een rechtszaal in Zutphen.

Ruim een jaar lang worden in de rechtszaal ICT-toepassingen ontworpen en getest. Toepassing van ICT moet een belangrijk instrument worden van de rechterlijke organisatie en het werk vereenvoudigen. De vraag is nu aan welke vindingen de rechter het meest heeft en aan welke voorwaarden de techniek moet voldoen.
De rechtbank in Zutphen heeft voorlopig twee rechtszalen minder; Zaal G en Kamer 3 zijn in beslag genomen door ICT’ers. In een zijkamertje van Zaal G staan gekoelde NT-servers te zoemen. De vloeren van beide rechtszalen zijn opgehoogd om de drie kilometer kabel te kunnen herbergen. De systeemvloer is bijzonder handig; even de tapijttegels wegtrekken en in een handomdraai is met een ethernetkabel een nieuwe terminal of een extra video aangesloten.
Er is veel moeite gestoken in het snel kunnen aansluiten en weghalen van de ICT-apparaten. "Als de rechtbank de ruimte nodig heeft, moet er meteen weer een echte rechtbank van te maken zijn", zegt Ton Mullink, die verantwoordelijk is voor het ICT-proeflokaal. "Een nieuwe uitdaging is dan ook te zien of alle toepassingen op een draadloos netwerk passen."
De ICT-rechtbank wordt op 4 april officieel in gebruik genomen. De eerste proef heeft de rechtbank overleefd. Een eerste afvaardiging van rechters, juristen, griffiers en hun ondersteunende ambtenaren uit het arrondissement Den Haag reageerde vorige week enthousiast op de mogelijkheden die de zaal hen bood.
Rechters kunnen onder meer verdachten horen op afstand. Een verdachte in voorarrest in het Huis van Bewaring in Groningen hoeft niet naar Zutphen te komen. Verhoor via een live-videoverbinding scheelt volgens Mullink flink wat geld en tijd: "Reken maar uit. Twee uur heen, twee uur terug, twee bewakers, een busje – en dat voor een verhoor dat vijf minuten duurt."
Of de apparatuur voor videovergaderen binnenkort tot de standaarduitrusting van een rechtszaal behoort, is volgens Mullink nog lang niet bepaald. Proeven in Zutphen bewezen dat het technisch werkt. Het is nu aan de rechtbankgebruikers om vast te stellen of het op afstand verhoren van een verdachte dezelfde informatie oplevert als een verhoor in de rechtbank. "Een rechter moet de verdachte kunnen ruiken. Ik denk dat de videoapparatuur dat mogelijk maakt, maar de beslissing is niet aan mij."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    Innovatie & Transformatie

    Zit de database aan zijn limiet? NIS2 vraagt om een nieuw fundament

    Innovatie & Transformatie

    ArcelorMittal en AWS bundelen krachten voor industriële automatisering

    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: persoonlijker, scherper en dichter bij de klant

    Innovatie & Transformatie

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs