Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KPN maakt in Entropia-zaak weer gang naar rechter

vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
13 mei 2019 - 09:16ActueelCloud & InfrastructuurDigitalKPN
Pim van der Beek
Pim van der Beek

KPN vraagt via de rechter het faillissement aan van Rerum (voorheen Entropia Digital), waarmee het een langlopend conflict uitvecht over mislukte telecomcontracten. Aanleiding voor de faillissementszitting, die morgen plaatsvindt, is het vorderen van een schadevergoeding van 6,3 miljoen euro door KPN.

Dat schrijft vakblad Verbinding. Volgens dat vakblad over missie-kritieke communicatie is de faillissementsaanvraag onderdeel van een langlopend conflict tussen de twee partijen.

In december 2017 sprak de rechter een vonnis uit waarbij het van oorsprong Belgische Entropia Digital veroordeeld werd tot het betalen van ongeveer 6,3 miljoen euro (bij voorraad uitvoerbaar). De rechtszaak ging rond het stopzetten van de ontwikkeling van een Tetra netwerk, GVB Amsterdam en het semafonienetwerk.

Zowel KPN als Entropia hebben aan het vakblad bevestigd dat aanstaande dinsdag de zitting is. Hilde Pors, advocaat van Philip Vercruysse (Entropia): ‘Een faillissementsaanvraag van Rerum Technics, ingediend door KPN, zal door de Rechtbank Rotterdam worden behandeld en heeft geen enkele invloed op de activiteiten van en de dienstverlening naar de klanten en relaties van de Entropia-groep.’

De woordvoerder van KPN, Stijn Wesselink: ‘Wij kunnen bevestigen dat KPN het faillissement van Rerum Technics heeft aangevraagd. Verder is het ons het beleid dat we hierover geen uitspraken doen.’

Juridische geschil met KPN

Het oude Entropia Digital is omgedoopt in Rerum Technics. Volgens de website van het huidige Entropia heeft Entropia de bedrijfsvoering onafhankelijk ingericht van de effecten van het juridisch geschil met KPN. ‘Dit geschil, een uitvloeisel van het mislukken van de samenwerking tussen KPN en het oude Entropia, zal wel met volle overtuiging door het oude Entropia Digital, thans RERUM Technics, worden voortgezet in de volle overtuiging dat uiteindelijk een rechtvaardig oordeel door de Nederlandse rechter zal worden gegeven’, schrijft het bedrijf op zijn website.

Meer over

Faillissementen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs