Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Voorzitter hamer

Tele2 spant kort geding aan tegen OT2010

27 juli 2011 - 11:41ActueelCloud & InfrastructuurKPNTele2
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

Telecomaanbieder Tele2 is het niet eens de overheidsgunning van het cluster Vast aan KPN. Het telecombedrijf kon tot en met 26 juli 2011 beroep aantekenen tegen de gunning en heeft daar gebruikt van gemaakt. Op 20 september 2011 komt de zaak voor de rechter. Er is veel voorgevallen rond deze gunning. Projectorganisatie OT2010 maakte op 8 juli 2011 bekend het cluster Vast aan KPN te gunnen, nadat hij eerst bijna in handen was van Tele2.

Naast het bezwaar tegen de aanbesteding heeft Tele2 een voorlopige voorziening aangevraagd bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven. Met zo'n voorlopige voorziening gaat het om een Opta-besluit te laten schorsen of vernietigen. Het gaat om het besluit dat de aanbesteding aan KPN niet onrechtmatig was, ondanks dat Opta zei dat KPN regels heeft overtreden. In 2010 was er een prijsverlaging door KPN op OT2010 aangeboden, die niet op tijd aan de concurrentie was doorgegeven. Hierdoor bood KPN lager op het vaste telefoniecontract dan concurrenten verwachtten.

Oneerlijke concurrentie

Half april gaf de rechter in hoger beroep KPN gelijk en voegde expliciet aan de uitspraak toe dat OT2010 aan KPN moest gunnen als de aanbesteding in de huidige vorm wordt voortgezet. Hierdoor viste Tele2 achter het net, nadat het bedrijf in tweede instantie de aanbesteding gegund kreeg. KPN won als eerste de aanbesteding, maar leek toch bot te vangen nadat er belastende verklaringen werden overlegd over oneerlijke concurrentie.

BT eindigde in de aanbesteding van cluster Vast als derde. Het telecombedrijf heeft een kort geding tegen OT2010 aangespannen om bij een eventuele heraanbesting relevante aanvullende informatie te ontvangen. Deze informatie ontbrak volgens BT bij de eerste aanbesteding. Dit kort geding zou afgelopen week dienen, maar is aangehouden totdat OT2010 een beslissing heeft genomen.

Meer over

AanbestedingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OT2010 cluster vaste telefonie naar KPN

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OT2010 stelt besluit over cluster Vast uit

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OT2010 besteedt cluster 14+ netnummer aan

    rechter rechtszaak rechtbank
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BT: ‘OT2010 deelt niet alle essentiële info’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    BT naar rechter om heraanbesteding OT2010

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OT2010 besteedt vaste telefonie opnieuw aan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs