Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amerikaans FireEye gehackt door Russen

08 december 2020 - 23:06ActueelOverheidFireEye
Alfred Monterie
Alfred Monterie

FireEye, een van Amerika's meest prominente cybersecurity-bedrijven, is gehackt door vermoedelijk Russische hackers. Het beursgenoteerde bedrijf heeft de hack gemeld bij de Amerikaanse beursautoriteiten.

Volgens de New York Times zitten vrijwel zeker Russische hackers, die worden aangestuurd vanuit het Kremlin, achter de spectaculaire kraak. Extra pijnlijk is dat de aanvallers geavanceerde tools hebben kunnen stelen waarmee nieuwe hacks kunnen worden gedaan. Deze wapens staan bekend als ‘red team tools’ waarmee gebruik kan worden gemaakt van verschillende zwakke plekken in populaire softwareproducten. 

Voor FireEye betekent de kraak een gevoelig gezichtsverlies. Het bedrijf uit Silicon Valley wordt doorgaans als een van de eersten gebeld als een Westers land of grote onderneming het slachtoffer wordt van een hack. FireEye was in het verleden ook regelmatig hackpogingen op het spoor die uit Moskou leken te komen. Ook onthulden de Amerikanen Russische pogingen de stroomvoorziening in Oekraïne plat te leggen. FireEye had Rusland ook beschuldigd van een aanval op een raffinaderij in Saoedi-Arabië. 

Wraakactie?

Volgens de New York Times kan de kraak ook een wraakactie zijn van Russische inlichtingendiensten die zich door FireEye gedwarsboomd voelen. ‘De Russen geloven in wraak,’ aldus citeert de krant James Lewis, een cybersecurity-deskundige van het Centrum voor Strategische en Internationale Studies in Washington. ‘Plotseling zijn FireEye’s klanten ook kwetsbaar.’ 

Persbureau Reuters noemt de kraak een van de belangrijkste inbreuken op de veiligheid uit de jongste geschiedenis. Het stelen van eerdergenoemde ‘red team tools’ moet wel door uiterst sophisticated hackers zijn gedaan die de steun hebben van een vreemde mogendheid. Daarbij zijn technieken gebruikt die tot nog toe niet eerder voorkwamen.

Het is nog niet precies duidelijk wanneer de hack heeft plaatsgevonden. Volgens FireEye waren de aanvallers met name geïnteresseerd in de overheidsinstellingen die het bedrijf als klant heeft. Daarom gaat FireEye deze relaties van alle details uit het onderzoek op de hoogte stellen. Door deze klanten te vertellen wat er precies is gebeurd en welke tools zijn ontvreemd, kan de kans worden verkleind dat anderen worden meegesleept.

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Cybercrime
    ActueelSecurity & Awareness

    5 grootste hacks bij it-bedrijven van 2020

    ActueelOverheid

    SolarWinds-aanval besmet Cisco en VMware

    ActueelOverheid

    SolarWinds-hack treft ook Microsoft en België

    ActueelSecurity & Awareness

    Securityexpert Prins niet gerust op FireEye-hack

    dark web
    ActueelOverheid

    Russische hackers kraken staatsinstellingen VS

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs