Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

30 Procent medewerkers wist browsergeschiedenis

26 oktober 2017Security & Awareness

De geschiedenis van de internetbrowser wissen omdat je niet wilt dat IT ziet welke sites je hebt bezocht; drie op de tien medewerkers doet het weleens. Dat blijkt uit onderzoek van Multiscope in opdracht van Detron naar de manier waarop de Nederlandse medewerker het security-beleid van zijn of haar werkgever ervaart.

Bijna veertig procent (39%) van alle medewerkers vermoedt dat de IT-afdeling weleens e-mails leest of bestanden inziet op zijn of haar computer. Voor 22 procent gaat het ‘meekijken’ te ver; deze groep ervaart het gedrag van de IT-afdeling als een inbreuk op de privacy.

Het wissen van de browsergeschiedenis is niet de enige maatregel die Nederlanders nemen om te voorkomen dat IT meekijkt; ook het afdekken van de camera (12%) en gebruik van een anonieme browser (14%) komt regelmatig voor.

Ook werd in het onderzoek gevraagd hoe vaak het voorkomt dat medewerkers bewust security-richtlijnen van de werkgever omzeilen. Het ongeoorloofd gebruik van privé-apparaten op de werkvloer komt verreweg het vaakst voor; 62 procent van de beroepsbevolking maakt zich hier weleens schuldig aan.

“Het onderzoek laat vooral zien dat de meeste medewerkers niet weten wat IT wel en niet mag als het gaat om security”, aldus Tom Tank, CEO bij Detron. “Van alle Nederlanders die op het werk te maken hebben met een IT-afdeling, is 39 procent niet op de hoogte of IT gemachtigd is om e-mails of bestanden in te zien. Dat zorgt er wellicht voor dat mensen krampachtig informatie gaan afschermen.”

Het goede nieuws voor IT-afdelingen is dat het security-beleid door medewerkers het vaakst wordt aangemerkt als ‘hulpvaardig’, gevolgd door ‘effectief’. “Toch geeft maar iets meer dan helft (52%) van de ondervraagden aan dat het security-beleid bekend is en daar is voor IT nog een wereld te winnen. Meer transparantie op het gebied van security zou enorm helpen om draagvlak te creëren buiten de eigen IT-afdeling.”

Het onderzoek werd gehouden onder ruim 1.000 Nederlanders.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Nexperia-gate legt zenuw tussen China en Nederland bloot

    Beveiliging security
    Security & Awareness

    BIO2 verankert informatiebeveiliging binnen gehele overheid

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    informatiebeveiliging in de zorg
    Security & Awareness

    Informatiebeveiliging in de zorg: waarom het beter moet

    firewall cybersecurity
    Security & Awareness

    Kort: Nieuwe cybersecurity voor Surf, ai-risico bij gemeenten, firewalls achterhaald (en meer)

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs