Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Avans+ en Bit Academy kondigen nieuwe opleiding aan

3 september 20213 minuten leestijdData & AI

Avans⁺ en Bit Academy zijn een nieuwe opleiding gestart waarbij de meest succesvolle ICT-studenten binnen vier jaar zowel een officieel MBO als HBO diploma kunnen halen, die geaccrediteerd is door de Nederlands-Vlaamse Accreditatie Organisatie (NVAO).

Door de samenwerking tussen Avans+ en de Bit Academy is er een nieuwe praktische en oplossingsgerichte opleiding opgezet die direct samenwerkt met het bedrijfsleven. Hierdoor zijn de lijnen kort en werken studenten aan praktische toekomstgerichte oplossingen. Dankzij het peer-to-peer onderwijsprogramma van Bit Academy, krijgen studenten de mogelijkheid om zelf te bepalen hoe hun onderwijstraject eruit ziet en krijgen ze les van bekwame, hybride docenten en coaches uit het bedrijfsleven die aan alle eisen voldoen om les te geven op het mbo. 

Dankzij de flexibele opbouw van de opleiding biedt het tevens de kortste weg naar een erkend bachelor diploma. De opleiding bestaat uit 4 jaren van 4 periodes. Afhankelijk van werkervaring of eerder gevolgde opleidingen kan vrijstelling worden verleend voor onderdelen van de opleiding. Deelnemers die voldoende programmeer ervaring hebben kunnen bovendien via een assessment instromen in het 3e leerjaar. 

De opleiding is geschikt voor zowel IT professionals die zich wil specialiseren in nieuwe technologieën, als mensen die zich wil laten omscholen in de richting van IT. De eerste twee jaar leren de studenten de basisbeginselen van IT. In jaar drie en vier biedt de opleiding studenten de mogelijkheid om zich te specialiseren in cybersecurity of software development. 

Studenten kunnen tevens in aanmerking komen voor een verkorte route van twee jaar op basis van de quickscan. Als je in aanmerking komt voor het verkorte traject toetsen wordt er aan de hand van een intakeassessment getoetst welke competenties en modules vrijgesteld kunnen worden. Mochten er naar aanleiding van dit assessment deficiënties zijn vastgesteld dan wordt er een maatwerkprogramma gemaakt om deze deficiënties alsnog te behalen.

“Wij kijken er erg naar uit om met Avans+ samen te werken om deze opleiding verder uit te bouwen. Het is een school met veel ervaring die altijd bezig is om zichzelf verder te ontwikkelen. Ze hebben tenslotte niet voor niets een plus achter hun naam staan, aldus Dennis Berkhof, mede-oprichter van de Bit Academy. “Dankzij deze nieuwe opleiding kunnen we talent snel een diploma aanbieden. Bovendien hebben we ook een after care-programma opgezet. Op deze manier proberen we deelnemers te helpen aan een baan en blijven we ook nog even in contact zodat ze een goede basis hebben voor een goede start.” 

“De pandemie bevestigde de afgelopen tijd dat ICT niet alleen toegevoegde waarde creëert, maar cruciaal is om de maatschappij en economie draaiende te houden. Hierdoor is het tekort aan goede IT’ers alleen maar toegenomen. Het is daarom belangrijk om opleidingen aan te bieden die niet alleen hoge kwaliteit waarborgen, maar ook midden in het bedrijfsleven staat en daarnaast snel is af te ronden. Deze opleiding is niet alleen korter en sneller af te ronden, maar ook goedkoper en efficiënter. Bovendien werken wij bij Avance+ al een tijdje succesvol met verkorte programma’s, waardoor dit aspect zich al bewezen heeft,” aldus Dragan Kalkan, verantwoordelijk voor new business development bij Avans+. “De Bit Academy heeft zich de laatste jaren ontwikkeld als een disruptieve opleiding die erg dicht bij het bedrijfsleven staat en niet bang is om opleidingsprogramma’s anders aan te pakken. Wij waren dan ook direct enthousiast over het idee om een opleiding te ontwikkelen, waarbij studenten in 4 jaar zowel een MBO als HBO diploma kunnen behalen.”

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    Maersk containerschip in de Rode Zee
    ActueelData & AI

    Verbetering nodig bij Digitale Infrastructuur Logistiek

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelData & AI

    IBM investeert miljarden in VS

    vrouw maakt foto van fiets met ai-tool
    ActueelData & AI

    Deze ai-tool checkt de prijs van koopjes op koningsdag

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs