Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Citrix vernieuwt Winframe

08 september 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Citrix heeft een nieuwe versie van zijn Winframe systeemsoftware op de markt gebracht. Versie 1.7 bevat nieuwe functionaliteit op het gebied van applicatiebeheer, beheer van netwerkbelasting, toegang via Internet en beveiliging.

besturingssysteem, waarbij applicaties volledig op de server draaien en de gebruikers met een domme terminal werken. Winframe bestaat uit deIndependent Computing Architecture (ICA) en Multiwin, eenmulti-user extensie voor Windows NT.
Met Winframe hoeven gebruikers alleen een NT server-licentie te kopen en geen NT werkstations. Microsoft volgt een tweesporenbeleid om Citrix op afstand te houden. Het heeft de multiwin-technologie in licentie genomen en gaat deze standaard bij NT leveren, vanaf versie 4.0. Die NT-versie met multiwin wordt Hydra-server genoemd. Citrix concentreert zich meer op het ontwikkelen en verkopen van ICA, nu onder de naam Picasso. Daarnaast ontwikkelt Microsoft zelf een variant van ICA-technologie: T-share. Daarmee kunnen op Windows gebaseerde bureaumachines gebruik maken van de Hydra-server. Citrix stelt dat ICA breder toepasbaar is dan T-share. Winframe werkt onder Dos, Windows 16 en 32 bits, en in de nabije toekomst Java. Daarnaast is ICA ook geschikt voor andere besturingssystemen.
Voorlopig wordt Winframe echter geleverd voor Windows NT 3.5.1. Voor huidige Winframe-klanten is de nieuwe versie gratis. Nieuwe klanten betalen bijna zesduizend dollar voor twintig gebruikers.
Citrix profileert Winframe als geschikt voor mobiele apparatuur, aangesloten op een server. Deze profilering lijkt logisch omdat ook Java zich op dat gebied manifesteert. Voor succes op langere termijn moet Winframe ook met Java-clients te gebruiken zijn. Daarnaast is de vraag hoe Microsoft met Java zal omgaan. Voorlopig blijft Citrix met Winframe echter markten bestrijken die buiten het bereik van Microsoft liggen. Nu moet het bewijzen dat de voorsprong voldoende is om de omzet van 440 miljoen dollar van afgelopen boekjaar te verdubbelen, zoals de doelstelling luidt.
 

Meer over

Citrix-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Security & Awareness

    Eset, Microsoft en Palo Alto Networks stra­te­gi­sche cy­ber­part­ners van Navo

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Innovatie & Transformatie

    VU-hoogleraar Giuffrida wint pres­ti­gi­eu­ze Intel- award

    Innovatie & Transformatie

    Ministerie waarschuwt ict-werkgevers snel pensioenregeling om te zetten

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs