Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amadeus beconcurreert Microsoft-reissite

23 oktober 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Softwarefirma Amadeus biedt op zijn website (http://www.amadeus.net/) kant-en-klare reisinformatie voor zowel reisbureaus als consumenten. Hiermee lijkt Europa voorbereid op de eventuele komst van Microsofts succesvolle Amerikaanse reissite Expedia.

Amadeus beweert met deze dienst het grootste computerreserveringssysteem voor de reisindustrie in huis te hebben. Ondermeer reisagenten, hotels, autoverhuurbedrijven en verkopers van vliegtickets bieden hun waren aan via de site en het distributiesysteem van Amadeus. Deze diensten zijn verkrijgbaar in het Engels, Duits, Frans en Spaans. De site omvat meer dan vierduizend webpagina’s met actuele informatie. De gegevens zijn voor zowel reisagenten als individuen toegankelijk. Op de site is ondermeer de beschikbaarheid van vluchten, huurauto’s en hotelfaciliteiten te raadplegen. Hiervoor werkt Amadeus samen met meer dan zevenhonderd luchtvaartmaatschappijen, 29 duizend hotels en ruim vijftig autoverhuurbedrijven.
De boeking verloopt nog wel via een conventioneel reisagentschap. Dat contact kan online plaatsvinden als de reisagent een verbinding heeft met Amadeus. Op dit moment zijn ruim 37 duizend bureaus en honderd luchtvaartmaatschappijen direct aangesloten. Betalingen zijn ook via Internet te voldoen, zij het alleen met creditcards.
Eén van de producten in ontwikkeling is een totale dienstverlening aan zakelijke reizigers. Hiervoor heeft Amadeus sinds kort een overeenkomst met Sap. Ze werken aan een nieuw systeem voor informatiebeheer, geïntegreerd in Saps R/3. Als eerst ontwikkelen ze modules als reisplanners en applicaties voor informatiebeheer binnen een bedrijf. Deze modules en afgeleide producten moeten het bedrijfsleven een eenduidige interface geven voor het boeken van reizen volgens het specifieke beleid van elke firma. Sap-gebruikers kunnen dit als extra optie binnen R/3 benutten. De samenwerking met Sap is niet exclusief; Amadeus wil uiteindelijk zijn reisdiensten ook aan niet-Sap-gebruikers aanbieden.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs