Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Systemen knelpunt bij management-verslag

14 december 1997 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Informatiesystemen vormen een groot knelpunt bij het opstellen van management-rapportages. Informatie is aanwezig, maar er zijn geen of te weinig mogelijkheden om deze informatie uit de systemen te halen.

Kpmg concludeert dat in het rapportVan strategie naar realisatie, een studie naar prestatiebeheer in de financiële sector.
Eén van de problemen is het samenvoegen van gegevensbestanden. Vaak zijn de data die de verschillende systemen hebben verzameld en opgeslagen niet meer te combineren, doordat systemen incompatibel zijn. Als het wel lukt, is het meestal een tijdrovend en arbeidsintensief karwei. Verder zijn bestaande systemen zo verweven dat nieuwe applicaties moeilijk of slechts tegen hoge kosten vallen in te passen; het ‘legacy-syndroom’. Om de nieuwe, klantgerichte benadering gestalte te geven, zijn vaak informatiesystemen nodig die afwijken van de huidige. Kpmg constateert dat managementrapportages en de jaarrekening vaak via spreadsheets worden samengesteld. Dat is tijdrovend en onderhoudsgevoelig. Ook moet men meestal de data handmatig invoeren in de spreadsheets, waardoor fouten kunnen ontstaan.
Financiële informatie is tegenwoordig eenvoudig aan (grootboek)systemen te onttrekken, door het systeem te koppelen aan een tool daarvoor. Pakketten voor consolidatie en managementinformatie en maatwerk-applicaties maken het mogelijk financiële informatie te benaderen vanuit diverse hoeken. Voordelen zijn tijdwinst, onderhoudbaarheid en extra functionaliteit.
Managementrapportages in de financiële sector zijn voor verbetering vatbaar, zo blijkt uit een enquête onder directeuren van Nederlandse banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Driekwart is ontevreden over de rapportages. De belangrijkste tekortkomingen zijn te weinig actie- en toekomstgerichtheid.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Zakendoen met samenwerkingsverbanden

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs