Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IT-industrie eist actie van EU

16 maart 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Een consortium van IT-bedrijven roept de Europese Unie op om de tekorten op de arbeidsmarkt voor automatiseerders aan te pakken. De politici moeten volgens de industrie drastische maatregelen nemen, anders dreigt Europa een schade van enkele honderden miljarden guldens op te lopen.

De oproep aan de Europese beleidsmakers is afkomstig van een groep bedrijven, bestaande uit Microsoft, British Telecom, IBM, Nokia, Philips, Siemens en Thomson. Het consortium wil dat de Europese Unie tijdens de aanstaande top, 23 en 24 maart in Lissabon, de krapte op de Europese arbeidsmarkt voor automatiseerders bespreekt en maatregelen formuleert.
De nood is volgens de betrokken ondernemingen namelijk hoger dan ooit. Onderzoeksbureau IDC voorspelt dat de tekorten in Europa oplopen van 460.000 automatiseerders in 1998 tot 1,7 miljoen in 2003. Volgens Datamonitor leidt dit in West-Europa tot een schade van minstens 220 miljard gulden.

Samenwerkingen

Het consortium eist actie van de politiek. Zo moet de Europese Unie samenwerkingen aangaan met het bedrijfsleven en onderwijsinstellingen, met het doel inactieven om te scholen voor een baan in de automatisering. Ook moet er een generiek stelsel van beroepsprofielen en bijbehorende certificering komen.
Als maatregelen op de langere termijn stelt het consortium voor om IT een belangrijk onderdeel uit te laten maken van het onderwijs. Tot slot moet de Unie in Lissabon een aantal hervormingen doorvoeren om innovatie en ondernemerschap te stimuleren. Zo is een wijziging van de faillissementswetgeving nodig om de gevolgen van een bankroet te beperken. Een versoepeling van het belastingsstelsel moet hindernissen voor starters wegnemen.

Momentum

Carry Goux, als manager van Microsoft nauw betrokken bij het consortium, zegt dat er duidelijk sprake is van een momentum voor het initiatief. "De Europese Unie is zich bewust van het belang van ICT. Kijk maar naar het beleidsplan E-Europe, dat de Commissie onlangs presenteerde." Volgens haar wil het consortium met deze oproep de zienswijze van het bedrijfsleven op de problematiek duidelijk maken. "Wij moeten de politiek ervan doordringen dat er nu een oplossing voor de krapte op de arbeidsmarkt nodig is."
De branche-organisaties zijn volgens Bernd Taselaar van Fenit nauw betrokken bij dit initiatief, hoewel zij niet expliciet worden genoemd. "Wij hebben contact met alle partijen", aldus Taselaar. "Fenit is erg blij met deze oproep. Dit biedt een geluid uit weer eens een andere hoek en geeft aan hoe groot het probleem is." Hij verwacht zonder meer dat de problematiek hoog op de agenda van de Eurotop in Lissabon zal staan. De Unie moet wel in actie komen.
Taselaar vindt dat de aanpak van de Nederlandse regering hierbij als voorbeeld kan dienen. De ministers Annemarie Jorritsma van Economische Zaken en Loek Hermans van Onderwijs formeerden een taakgroep, die oplossingen aandroeg. Betrokken partijen moeten nu deze aanbevelingen uitwerken. "Nederland ligt hiermee duidelijk voor op andere landen."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs