Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Umts-veilingen liggen onder hevig vuur

15 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Europese parlement en de Europese Commissie hebben forse kritiek op het veilen van Umts-frequenties. Deze week debatteerde het parlement over een rapport dat stelt dat er in Europa een oneerlijke situatie ontstaat, omdat niet alle lidstaten hun frequenties veilen.

Wanneer het rapport van de parlementaire commissie Industrie wordt aangenomen in het parlement, komt Europees Commissaris Erkki Liikanen (Ondernemingsbeleid en Informatiemaatschappij) onder zware druk te staan om juridische actie te ondernemen tegen enkele lidstaten, waaronder Nederland.
Liikanen heeft al eerder, tijdens een hoorzitting over de toekomst van de telecomsector, toegegeven bezorgd te zijn over de hoge kosten bij de openbare veiling van Umts-frequenties. Binnen de Europese Commissie is onrust ontstaan over de miljarden die de Britse regering heeft binnengehaald met de veiling van frequenties, en over de miljarden die andere regeringen, waaronder die van Nederland, nog hopen te verdienen.
De gang van zaken lijkt in strijd met artikel 11 van de Europese vergunningen-richtlijn. Die stelt dat de vergoedingen die regeringen vragen voor machtigingen, uitsluitend mogen dienen ter dekking van de administratiekosten. De regeringen beroepen zich op een ontsnappingsclausule in artikel 11, waarin bepaald wordt dat voor schaarse hulpmiddelen een uitzondering gemaakt mag worden.
Het ministerie van Verkeer en Waterstaat laat in een reactie weten geen reden te zien het verdelingsmechanisme te veranderen. Het ministerie voelt zich gesterkt door een uitspraak van Commissievoorziter Prodi, die gezegd heeft veiling het beste mechanisme te vinden.
Ondertussen is op de World Radio Conference, vorige week in Istanbul, besloten meer bandbreedte beschikbaar te stellen voor mobiele breedbandtoepassingen. Vanaf 2008 komen meer frequenties vrij voor de derde generatie mobiele communicatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print als stille kracht in de hybride werkplek

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    Security & Awareness

    Dansen op de vulkaan: waarom missiekritische communicatie meer aandacht verdient

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs