Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ericsson geeft topprioriteit aan Umts

14 september 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Umts heeft voor telecombedrijf Ericsson de allerhoogste prioriteit. De combinatie van mobiele telefonie en Internet wordt zo belangrijk, dat de Zweden de ontwikkelafdeling in Enschede ervoor in omvang verdubbelen en het onderzoek naar draadloze huistelefonie (Dect) stopzetten. Concurrent Siemens zet op beide markten in: niet alleen in Umts maar ook in Dect zit volgens de Duitsers nog groei.

De ontwikkeling van de markt op het gebied van Umts (Universal Mobile Telephone System) kunnen geen van de twee concurrenten voorspellen. Ericsson meent in tegenstelling tot rivaal Siemens dat Umts ten koste gaat van andere mobiele technieken en besloot vorige week het ontwikkelen voor Dect (Digital Enhanced Cordless Telephony) af te stoten. Siemens zet de ontwikkeling van de bestaande technieken voort.
Ericsson maakte vorige week bekend dat bij de vestiging in Enschede de 130 medewerkers van de Dect-afdeling zoveel mogelijk worden ingezet bij het ontwikkelen van Umts, waarvoor het in Enschede al bijna 180 man personeel in dienst heeft. Volgens Gé Klein Wolterink, directeur van Business Mobile Networks krijgt Umts de allerhoogste prioriteit.

Koerswijziging

Het bedrijf verwacht dat Umts de komende tien jaar een flinke hoeveelheid werk oplevert. Klein-Wolterink kan geen uitspraken doen over de Umts-visie van Ericsson. Wel noemt hij de koerswijziging voor de Nederlanders zeer interessant. "Wij worden hiermee strategisch veel belangrijker. We zijn de enige club in Nederland die op deze manier bezig is met Umts."
Concurrent Siemens is verbaasd over de beslissing van Ericsson te stoppen met Dect. "Dat doen wij nog lang niet", aldus Siemens-woordvoerder Andre van Schoonderwoerd. "We komen zelfs met nieuwe toepassingen, zoals draadloze Isdn."
Volgens Siemens is Nederland goed voor 1,5 miljoen stuks Dect-telefoontoestellen per jaar. "Het verbaast me ieder jaar opnieuw dat we zoveel verkopen", vertelt Kees Smaling, directeur van de divisie Informatie en Communicatie Mobile. De verkoop is te danken aan bedrijven die steeds meer met Dect werken, maar ook aan consumenten, die een tweede, een derde en een vierde toestel nemen.
Het bedrijf maakte gisteren bekend te verwachten dat het 1,3 miljard gulden zal omzetten in de mobiele sector (telefonie, netwerken en mobiele telecomdiensten). De groei van de verkoop in deze sector nam dit boekjaar 90 procent toe ten opzichte van het jaar ervoor. Siemens zette zichzelf gisteren op de tweede plaats in Nederland op de markt van mobiele telefoons, naast Nokia. Met Umts wil het wereldwijd de op twee na grootste leverancier worden.

Vakbond

Ericsson mag dan de troepen gereedmaken voor de Umts-slag, het sluiten van de Dect-afdeling zette kwaad bloed bij vakbond De Unie. Enkele dagen nadat het personeel in Enschede is ingelicht, fulmineert onderhandelaar Sjerp Holterman: "Ik ben kwaad. Ik geloof er niets van dat er geen ontslagen vallen. Ik heb de ondernemingsraad direct aangeraden een onderzoek in te stellen, om te zien of de beslissing vanuit Zweden wel verstandig is."
Hij betitelt de beslissing van Ericsson de afdeling te sluiten als "zwalkend beleid". Mochten er onder de 130 medewerkers ontslagen vallen, dan wil hij dat de vertrekkende werknemers dezelfde voorwaarden geboden wordt als bij de enkele jaren terug dreigende verplaatsing van het kantoor in Amsterdam naar Enschede.

Irritatie

Bij Ericsson in Rijen en Enschede stijgt op hun beurt de irritatie over de onderhandelaar van De Unie. "Het is juist goed nieuws", reageert woordvoerster Monique Mols. Ze geeft toe dat het besluit om te sluiten voor iedereen als een verrassing kwam. Deze dagen krijgen de Dect-medewerkers in individuele gesprekken te horen wat het bedrijf van plan is. "Bij zo’n veranderingsproces zullen we altijd wel afscheid moeten nemen van een paar medewerkers."

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs