Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Lernout en Hauspie redt wat er te redden is

19 december 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

In een poging om te redden wat er nog te redden valt, heeft topman John Duerden van Lernout & Hauspie gisteren maatregelen aangekondigd.

Hij sprak over disciplinaire ordeningen tegen de mensen die verantwoordelijk zijn voor de financiele onregelmatigheden bij het Belgische spraaktechnologiebedrijf.
Duerden reageerde op een publicatie door de Wall Street Journal, de Amerikaanse zakenkrant die als eerste de fraude bij het Belgische bedrijf meldde, gisteren van een intern rapport dat is gebaseerd op onderzoek door twee advocatenbureaus in opdracht van de raad van commissarissen. De fraude is volgens de onderzoekers van het Amerikaanse Bryan Cave LLP en het Belgische Loeff Clays Verbeke veel groter dan tot nu is aangenomen en bedraagt mogelijk 277 miljoen dollar.
De onderzoekers maken melding van talloze dubieuze transacties, verkeerd gedateerde gegevens, geheime bijlagen en onjuist geboekte ruilhandeltjes. Zij adviseren de concernleiding disciplinaire maatregelen te nemen tegen een aantal werknemers, onder wie de oprichters Jo Lernout en Pol Hauspie en andere bestuursleden. Alleen Jo Lernout is momenteel nog actief in het bedrijf. Volgens Duerden heeft het bestuur unaniem besloten de adviezen over te nemen.
Duerden waarschuwde wel voor al al te snelle conclusies over de opgestapte personen. Ook voor hen moet gelden dat zij onschuldig zijn zolang hun schuld niet is bewezen, zo zei hij. De ‘huisaccountant’ KPMG gaat nu verder aan de slag met de bevindingen van dit onderzoek. Duerden verwacht niet dat het KPMG-rapport op tijd klaar is voor de beroepszaak die L&H is
begonnen tegen de beslissing van de Belgische rechter om geen uitstel van betaling te verlenen.
Als basis voor deze beroepszaak dient een reorganisatieplan. Duerden hoopt nog altijd het bedrijf in zwaar afgeslankte vorm overeind te kunnen houden.
De Wall Street Journal had de rapporten naar eigen zeggen gekregen van Duerden. Die benadrukte gisteren dat hij met die openbaarmaking wilde onderstrepen dat hij het echt meent met zijn uitspraak dat alleen volledige opening van zaken geven het bedrijf nog kan redden.
 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    De agent doet precies wat hij mag

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Architecture

    Schneider Electric deelt ontwerp prefab ai-fabriek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs