Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sun en AMD samen uit op onderkant en midden servermarkt

27 november 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De vorige week onthulde samenwerking tussen Sun Microsystems en AMD is gericht op de onderkant en het midden van de servermarkt. Het gaat om Sunfire-servers met twee tot vier AMD Opteron-processoren.

AMD bouwt 300 mm-fabriek
AMD bouwt een nieuwe fabriek in Dresden (Duitsland), waar het reeds een fabriek heeft. De nieuwe faciliteit, Fab 36, gaat chipplakken (wafers) van 300 millimeter produceren, kost 2,4 miljard dollar en moet in 2006 gereed zijn. Waarschijnlijk zal het dan transistorlijnen op 65 nanometer maken. AMD maakt nu halfgeleiders op 90 nanometer, in plakken van 200 millimeter. Aartsrivaal Intel heeft reeds enkele fabrieken overgeschakeld naar 300 millimeter en 90 nanometer. De chipmaker wil in 2005 de eerste producten op 65 nanometer introduceren.
AMD wil de kosten voor Fab36 delen met mogelijke partners. Het voert nu gesprekken met kandidaten, maar het is niet bekend of ook de productiepartners UMC en IBM in beeld zijn. Eerstgenoemde was aangetrokken om de Duron-processor te maken, waarna de tweede was binnengehaald om te helpen voor toekomstige productieprocessen waaronder 65 en 45 nanometer.
  
Sun-president Scott McNealy (links) en AMD-president Hector Ruiz onthulden vorige week op de Comdex-beurs in Las Vegas de strategische samenwerking tussen hun bedrijven.
Computerproducent Sun komt met nieuwe servers in zijn Sunfire-reeks die zijn voorzien van AMD’s semi-64-bit serverprocessor. Die machines draaien dan geoptimaliseerde uitvoeringen van Linux, Java en Suns Unix-variant Solaris. Die nieuwe machines komen in 2004 op de markt.
Analist Steven Milunovich van zakenbank Merrill Lynch is positief over deze stap. Hij ziet toekomst voor zwaardere Sun-servers met AMD-chips en meent dat dit niet alleen de markt voor zware rekentaken omvat. De Sun-criticaster is tevens optimistisch gestemd over het feit dat de samenwerking ook ontwikkeling en onderzoek omvat. Dat deel van de samenwerking is gericht op de lange termijn.
Milunovich maant echter dat dit niet per se de financiële ommekeer betekent die Sun nodig heeft. Een processor is op zichzelf namelijk niet voldoende om de verkoop van systemen aan te drijven. Sun benadrukt dan ook de omringende software en strategie die de totale oplossing vormen.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs