Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Breedband gefrustreerd

08 april 2004 - 22:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Frans de Vries
Frans de Vries

‘In de derde haven van Nederland moet ik het stellen met een inbelverbinding; breedband is er niet’, schrijft Frans de Vries. Er zit wel glas in de grond, maar niemand doet daar iets mee!

Fred Kappetijn toont zich in ‘Niemand zit erop te wachten, nou én?’ (Computable, 26 maart 2004) net als ik een voorstander van breedband en verbaast zich over de reactie van sommige mensen.
De situatie waar ik in zit is helemaal schrijnend. Ik ben werkzaam in het havengebied van Vlissingen, de derde grootste haven van Nederland, en moet het stellen met een inbelverbinding. Nou weet ik wel dat er zoiets is als flat-fee isdn en dergelijke maar het is ongelooflijk dat hier geen breedband mogelijk is.
Ik heb al verschillende pogingen ondernomen om KPN of Zeelandnet te overtuigen om hier ook breedband aan te bieden, maar je wordt van het kastje naar de muur gestuurd. Ze hebben bij KPN gewoon andere lessen gehad in economie dan ik of ze snappen het nog niet helemaal.
We hebben hier ook een overkoepelende organisatie, Zeeland Seaports, maar die is ook niet vooruit te branden. Ik heb contact met iemand van de ict-afdeling bij Zeeland Seaports die net als ik zijn schouders eronder wil zetten, maar hij wordt gewoon tegengewerkt door de afdeling commercie.
Ik ben ook al bezig geweest met iemand van een collega-bedrijf om dan maar zelf iets van de grond te krijgen met nog een aantal bedrijven, maar ik blijf erbij dat dit iets is wat Zeeland Seaports voor zijn leden moet regelen of anders de overheid, de Provincie.

Onwil

De situatie is zelfs zo dat er wel glas in de grond zit maar niemand daar iets mee doet, en onze centrale ligt net te ver, 6.4 km, om adsl te realiseren. Ik denk dat met de techniek van KPN er best mogelijkheden zijn, maar er is gewoon onwil. Eerst moet er een onderzoek gedaan worden of er wel genoeg animo is. Zou er in de derde haven van Nederland geen animo zijn?
Met technologie die hoog op de agenda van de overheid staat zit je hier gewoon in te bellen met een isdn-modem – belachelijk. Het is niet zo dat wij als bedrijf geen geld willen uitgeven aan een vaste verbinding, maar KPN elke twee maanden spekken met ongeveer zevenhonderd euro een inbeltikken lijkt me ook niet de bedoeling.
Het is ook nog eens zo dat in een dorp 5 kilometer van ons vandaan wel breedband via de kabel mogelijk is, en dat KPN in juni met adsl komt in datzelfde dorp. Ik snap heus wel dat er investeringen nodig zijn, maar glas in de grond hebben waar niks of weinig mee gedaan wordt, ik weet niet wat ik daarvan moet denken.< BR>
 
Frans de Vries, Martens Havenontvangstinstallatie Vlissingen

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    Data & AI

    GTIA: Ai geeft spanning tussen it-kanaal en tech-leveranciers

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Datacenter NorthC heeft tijdelijke stroom­voor­zie­ning, SiSo verkocht aan EyeTi (en meer)

    Security & Awareness

    Odido-topman over hack: ‘Niets verkeerd gedaan, wel fouten gemaakt’

    Carrière

    ASML sluit hoofdlijnen-akkoord met bonden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs