Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Chatten op het werk

02 december 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Ook in het bedrijfsleven is chatsoftware inmiddels aan zijn opmars begonnen. De eerste bedrijven beginnen het nut van dit relatief nieuwe medium in te zien.

Bij veel bedrijven is het gebruik van chatsoftware niet toegestaan. Dat zou heel goed kunnen zijn omdat om dit medium, dat ook wel instant messaging wordt genoemd, nog steeds een privéluchtje hangt. Centraal in het chatprogramma staat de lijst met contacten die ook online zijn. De kans is natuurlijk aanwezig dat de familieleden en vrienden van werknemers in deze lijst een prominentere rol spelen dan werkcontacten.

Voordelen

Toch zijn de bedrijven die het chatten wel toestaan lovend over de voordelen. Uit een onderzoek van softwarebedrijf Sybari Software onder 340 Europese it-directeuren blijkt dat de bedrijven die het chatten inmiddels toestaan, verwachten dat de telefoonrekening met ruim 10 procent naar beneden kan. Dat is niet de voornaamste zegen van het chatten. Het ondersteunen van real time communicatie (81 procent), een extra stimulans voor overleg met collega’s (51 procent) en het overzicht van mensen die bereikbaar zijn (49 procent) vinden de respondenten belangrijker.
Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat de groep bedrijven die het gebruik van chatsoftware simpelweg verbiedt (46 procent) groot is. Afgezien van de vermeende slechte invloed op de productiviteit kan dat verbod ook alles te maken hebben met de beveiligingsrisico’s die chatsoftware met zich meebrengt. Een groot deel van de ondervraagden ziet het als een populaire nieuwe trekpleister voor computervirussen en wormen. Ook het weglekken van cruciale bedrijfsinformatie door trojaanse paarden (68 procent), diefstal (68 procent) en spionage (40 procent) wordt als een groot risico gezien.
De kennis over een verantwoorde inrichting van chatsoftware is bij de ondervraagde directeuren minimaal. Iets minder dan 90 procent van deze groep begrijpt dat het chatten het beste te beheren is door de applicatie op een centrale server te laten draaien. De meeste bedrijven (56 procent) laten medewerkers hun eigen chatsoftware installeren. Een uiterst klein deel (6 procent) van de ondervraagde bedrijven houdt de vinger aan de pols bij het gebruik. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai dwingt tot herbouw data-architectuur, Ryanair kiest voor Google Cloud (en meer)

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructure

    ‘Het zou niet wijs zijn om Amerikaanse technologie volledig te negeren’

    Security & Risk

    Kort: LemmaBase opent aanval op ondoorzichtige ai, phisher misbruikt vertrouwen in populaire cloudplatforms (en meer)

    Leopold Aschenbrenner
    IT Industry news

    Gevallen wonderkind pompt 400 miljoen dollar extra in ASML-uitdager

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Transformation

    Kort: Bedrijven blijven hangen in ai-pilots, veel ontslagen in tech-sector (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs