Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Golfbewegingen

04 september 2007 - 11:42ChannelCloud & InfrastructuurMisco Solutions
Redactie Computable
Redactie Computable

Pc’s en servers zijn langzamerhand aan het uitsterven op kantoor. Het zijn prachtige golfbewegingen: van de rigide mainframe-omgeving van meer dan dertig jaar geleden naar het walhalla van de individuele personal computer in de jaren negentig van de vorige eeuw. De macht van de systeembeheerder ging over op de gebruiker. En toen weer terug. Want de systeembeheerder kreeg geen vat op de standalone pc, maar deze ‘server based computing’ zit nu weer vast aan een server. En daarmee zijn we weer terug bij af. De gebruiker is de macht over zijn eigen systeem opnieuw kwijt.

Alleen met een mobiel apparaat heeft de gebruiker nog macht. Lekker onafhankelijk, doen wat je wilt en geen bemoeizuchtige systeembeheerder die je dwars zit. Gewoon overal werken en ook plezier hebben met foto's, muziek en video. En niet te vergeten: surfen op internet waar je maar wilt.

Zelf heb nog wel een pc, thuis. Eigenlijk alleen nog om af te stoffen, want ik gebruik het ding nauwelijks. Op de zaak? Daar wordt de pc verdrongen door de thin client. Lekker eenvoudig, beheersbaar en goedkoop. Daarmee lijkt het pc-tijdperk alweer voorbij. Dan hebben we de server nog. Jawel, maar niet lang meer. Want software die als een internetapplicatie kan draaien – hosted services, software as a service (SaaS) – is in aantocht. Zeker, daar blijven servers voor nodig, alleen niet meer op kantoor. Die servers verhuizen naar ‘Fort Knox' server farms.

En waar schrijf ik deze column nou mee? Op een pc? Op een notebook? Nee op een ‘telefoon' die eigenlijk alles kan wat mijn eerste pc ook kon. Tja, dus weer een echt personal computertje, maar dan in een ander jasje. Ik heb mijn vrijheid en de systeembeheerder heeft het nakijken, althans voorlopig.

En de reseller? Zo als altijd moet de reseller met de golfbewegingen meegaan en niet op één paard wedden. Bedenk dat voorlopig niet alles via internet kan, hoe graag sommigen dat ook willen.

Eddy Gans
Directeur bij Misco Nederland

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs