Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Golfbewegingen

04 september 2007 - 11:42ChannelCloud & InfrastructureMisco Solutions
Redactie Computable
Redactie Computable

Pc’s en servers zijn langzamerhand aan het uitsterven op kantoor. Het zijn prachtige golfbewegingen: van de rigide mainframe-omgeving van meer dan dertig jaar geleden naar het walhalla van de individuele personal computer in de jaren negentig van de vorige eeuw. De macht van de systeembeheerder ging over op de gebruiker. En toen weer terug. Want de systeembeheerder kreeg geen vat op de standalone pc, maar deze ‘server based computing’ zit nu weer vast aan een server. En daarmee zijn we weer terug bij af. De gebruiker is de macht over zijn eigen systeem opnieuw kwijt.

Alleen met een mobiel apparaat heeft de gebruiker nog macht. Lekker onafhankelijk, doen wat je wilt en geen bemoeizuchtige systeembeheerder die je dwars zit. Gewoon overal werken en ook plezier hebben met foto's, muziek en video. En niet te vergeten: surfen op internet waar je maar wilt.

Zelf heb nog wel een pc, thuis. Eigenlijk alleen nog om af te stoffen, want ik gebruik het ding nauwelijks. Op de zaak? Daar wordt de pc verdrongen door de thin client. Lekker eenvoudig, beheersbaar en goedkoop. Daarmee lijkt het pc-tijdperk alweer voorbij. Dan hebben we de server nog. Jawel, maar niet lang meer. Want software die als een internetapplicatie kan draaien – hosted services, software as a service (SaaS) – is in aantocht. Zeker, daar blijven servers voor nodig, alleen niet meer op kantoor. Die servers verhuizen naar ‘Fort Knox' server farms.

En waar schrijf ik deze column nou mee? Op een pc? Op een notebook? Nee op een ‘telefoon' die eigenlijk alles kan wat mijn eerste pc ook kon. Tja, dus weer een echt personal computertje, maar dan in een ander jasje. Ik heb mijn vrijheid en de systeembeheerder heeft het nakijken, althans voorlopig.

En de reseller? Zo als altijd moet de reseller met de golfbewegingen meegaan en niet op één paard wedden. Bedenk dat voorlopig niet alles via internet kan, hoe graag sommigen dat ook willen.

Eddy Gans
Directeur bij Misco Nederland

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    Cloud & Infrastructure

    QuiX Quantum-mijlpaal bij fotonische quantum computing

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    Security & Risk

    Kort: Camping-datalek treft kampeerders, datacenter Microsoft goed voor 1 procent NL-stroomverbruik (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs