Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Besturingssysteem in een browser ontwikkeld

12 september 2007 - 09:39ActueelSoftware & DevelopmentLinspire
Diederik Toet
Diederik Toet

Eerder deze week lanceerde Michael Robertson, de man achter Linspire, zijn nieuwste speeltje ajaxWindows. Het is een compleet besturingssysteem dat draait in een browser en geeft toegang tot een virtuele desktop met onder meer een tekstverwerker.

ajaxWindows is de naam van de nieuwe vinding van Linspire-uitvinder Michael Robertson. Hij noemt het een complete virtuele pc die je kunt benaderen vanaf iedere computer met internetverbinding. De browser werkt als besturingssysteem en als ‘motor' die de ajaxWindows-toepassingen laat draaien.

Met de vinding kan je onder meer de gegevens van je echte computer, zoals je documenten, bookmarks en contactgegevens, synchroniseren met de virtuele pc. Robertson noemt het een handige manier voor back-up.

De desktop van het besturingssysteem voorziet in het slepen van iconen, het bladeren door mappen, het naar behoeven aanpassen van menu's en natuurlijk het openen van toepassingen. Standaard staan er, behalve een tekstverwerker en spreadsheetprogramma, nog enkele andere Office-achtige programma's op. Allen zijn compatibel met Microsoft bestandtypes.

De virtuele machine kan worden benaderd vanaf iedere Macintosh, Microsoft of Linux computer. Als browser kan Firefox en Internet Explorer worden gebruikt, maar voor de laatste heb je wel een ActiveX plugin nodig.

Meer over

BesturingssystemenBrowsersDesktopvirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo, ASR in zee met Outsystems (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, ai-assistent in A&H-winkels (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Grote Ierse aankoop Wolters Kluwer, VirtualMetric haalt 2,25 miljoen op, nieuwe directeur Calco (en meer)

    6 reacties op “Besturingssysteem in een browser ontwikkeld”

    1. Koen schreef:
      12 september 2007 om 11:14

      klinkt heel erg als
      http://g.ho.st/

      Login om te reageren
    2. Chris schreef:
      12 september 2007 om 22:32

      Het moet niet veel gekker worden. Een OS is al een noodzakelijk kwaad. Een schil tussen Applicatie en hardware en verbindingen. Om die OS nu weer in een Browser te laten zweven komt op mij wat overdreven over. Je krijgt dus
      OS <=> Browser <=> OS <=> tekstverwerker. Zal effe lekker worden. Weet je wat? Waarom niet nog een schil er omheen?

      Login om te reageren
    3. Geerten schreef:
      13 september 2007 om 13:58

      Ik vind de titel een beetje misleidend. Het is natuurlijk geen besturingssysteem of OS, maar een grafische user interface. Het maakt een lokale user interface tamelijk overbodig. Duidelijk een ontwikkeling die we in de toekomst nog veel meer zullen zien. BTW de demo is behoorlijk cool!

      Login om te reageren
    4. Daan schreef:
      13 september 2007 om 14:41

      Zit hier ook een browser op? Dan krijg je wel een hele leuke optie OS –> browser –> OS –> browser –> OS –> browser –> OS –> browser –> enz…
      Niet echt efficient, maar toch!

      Login om te reageren
    5. willem schreef:
      14 september 2007 om 02:16

      Op zich wel slim. Microsoft Vista zonder licentie resulteert uiteindelijk in een werkende explorer en meer niet. Met dit heb je toch nog een volledige desktop utility tot je beschikking.
      Nou moet het alleen nog wel werken…….. Want bij mij gebeurt een hoop behalve opstarten.

      Login om te reageren
    6. Bert-Jan Wiegeraad schreef:
      14 september 2007 om 13:05

      Het concept is mooi en zal in de toekomst waarschijnlijk meer te zien zijn.

      Het grote gevaar van deze technologie is echter dat de performance direct in elkaar klapt als de server wordt overvraagd of de verbinding traag is. Als gebruiker ben je bij een kleine kink in de kabel in dit geval meteen je hele bureaublad kwijt.

      Wanneer je een webapplicatie aanbiedt, weet je dat je kunt worden overstelpt met requests en traffic. Daar moet je op voorbereid zijn. Dat is inherent aan webapplicaties.

      Vandaag wilde ik ook eens zien hoe e.e.a. werkt.

      Thank you for visiting ajaxwindows.com

      We are currently experiencing massive amounts of user registrations and traffic.
      Please check back with us in an hour.

      Thanks for your interest, The Ajax13 Team

      Als het om mijn bureaublad gaat, word ik liever niet gevraagd om het over een uur weer een keer te proberen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs