Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT~Office is niet blij met Rijksvoorwaarden

06 juli 2010 - 14:17ActueelOverheidNLdigital

Branchevereniging ICT~Office vindt de nieuwe Algemene Rijksvoorwaarden bij IT-overeenkomsten (Arbit) een gemiste kans in de samenwerking tussen overheid en ict-bedrijfsleven. De organisatie is ‘niet gelukkig met de uitkomst’. De ministerraad keurde vrijdag 2 juli 2010 de nieuwe leveringsvoorwaarden goed. Een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken verwacht dat de voorwaarden uiterlijk vrijdag 9 juli 2010 van kracht worden.

ICT~Office vindt dat de voorwaarden vooral zijn opgesteld vanuit de overheid. ‘De vraag is of het een werkbaar geheel is. We zetten daarbij onze vraagtekens’, zegt woordvoerder Michel van Schie. De brancheorganisatie vindt dat het risico nu vooral bij de leverancier wordt neergelegd.

Een voorbeeld dat de woordvoerder noemt, is de betaling van een opdracht. ‘Er is geen rekening gehouden met het feit dat een leverancier voor een bepaalde datum omzet moet boeken. Het zijn clausules met een open einde’, zegt Van Schie.

Wat de branchevereniging ook hekelt is het aansprakelijkheidsrisico. ‘In de voorwaarden staat dat de aansprakelijkheid vier keer de contractprijs bedraagt. Dat betekent dat een leverancier bij een onderhoudscontract van vijf jaar een aansprakelijkheid heeft van twintig keer de contractprijs. Dat is buiten proportie’, vindt de woordvoerder.

Veel overleg
Volgens ICT~Office is het opstellen van de voorwaarden vanuit de overheid gebeurd. ‘Tussentijds zijn we wel geïnformeerd, maar dat is iets anders dan dat ze gezamenlijk zijn opgesteld’, zegt Van Schie. Een woordvoerder van het ministerie zegt dat er juist veel overleg heeft plaatsgevonden met de sector. ‘Beide partijen is recht gedaan met deze voorwaarden’, vindt hij.

De brancheorganisatie noemt de nieuwe voorwaarden een gegeven. ‘Bepaalde dingen zijn een fact of life. In de praktijk moeten blijken wat er uitkomt. De voorwaarden zijn niet verplicht, maar een aanbeveling. Het is spannend wat er gaat gebeuren’, zegt Van Schie. ICT~Office hoopt over vijf jaar uniforme leveringsvoorwaarden op te stellen. ‘Dit traject willen we samen met de overheid doen, omdat de overheid een belangrijke opdrachtgever is. Het opstellen van dergelijke voorwaarden heeft wat voeten in aarde. Vandaar dat we daar een termijn van vijf jaar voor aanhouden.’

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    Nexperia
    Overheid

    Debat over Nexperia verdiept roep om gecoördineerde Europese aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Overheid

    Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen

    generatieve ai overheid
    Data & AI

    Kort: Overheid zet meer en meer generatieve ai in, drinkwater met SAP (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs