Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ict-freelancer durft weer kritisch te zijn

06 oktober 2010 - 14:08ActueelCarrièreIT-Contracts.nl
Heleen van Roon
Heleen van Roon

De vraag naar freelance ict’ers is gestegen. Dat blijkt uit cijfers van vacaturewebsite IT-Contracts. Eerder dit jaar bleek ook al dat opdrachtgevers vaker zoeken naar zelfstandigen zonder personeel (zzp), maar nu zou het gaan om een ‘substantiële stijging’.

Volgens de onderzoekers die hun bevindingen publiceerden in de Flex-index, staat de index nu op 94 punten. In augustus 2010 stond de teller nog op 85 punten. De index staat nu ruim twintig punten hoger dan vorig jaar in dezelfde periode. ‘Het is bijna weer op het niveau van januari 2008, toen de index op 100 punten werd gesteld’, aldus de onderzoekers.

De freelancer zou door de toegenomen vraag naar opdrachten weer kritischer durven zijn. De analisten melden dat de zzp’er aan het begin van 2010 nog allerlei verschillende klussen aan te nemen uit angst om zonder werk komen te zitten. ‘Nu herinnert de ict’er zich zijn wensenlijstje van voor de kredietcrisis’, stellen de onderzoekers.

Geweigerd
‘Een project is bij voorkeur aansluitend aan zijn profiel, uitdagend, goedbetalend en in de buurt van zijn woonomgeving. Tot voor kort was elk project simpelweg een inkomstenbron, maar nu worden opdrachten intensiever met elkaar vergeleken of zelfs geweigerd.’

Hoewel de aantrekkende vraag naar zzp’ers eerder dit jaar ook al aantrok, lijken de onderzoekers er nu van overtuigd dat het niet om een tijdelijke opleving ging. Zij trekken die conclusie vooral, omdat de groeiende vraag zich niet tot een of twee sectoren of functiegroepen beperkt. Over de gehele breedte van de markt zou extra interim ict-inzet worden gevraagd.

Onrealistisch
Loopbaanadviseur en Computable-expert Peter Ambagtsheer stelde eerder dat een freelance-carrière interessant is voor veel ict’ers, omdat werkgevers onrealistisch hoge eisen zouden stellen aan sollicitanten. Het gaat dan bijvoorbeeld om combinaties als technische vaardigheden, communicatief sterk en verstand van verkooptechnieken.

Zulke eisen zouden de stap naar een bestaan als zelfstandige extra aantrekkelijk maken voor deze perfecte ict’ers. ‘Zij hebben de werkgever simpelweg niet nodig en regelen zaken graag rechtstreeks met de klant’, zegt Ambagtsheer. ‘Beleid van ceo’s en rendementseisen van aandeelhouders voegt voor deze ict’ers niets toe. Het werven van zulke mensen lukt dus alleen als er een interessante beloning wordt geboden en dan nog blijft het lastig.’

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    ActueelCarrière

    Van ciso naar Europarlementariër: Anouk van Brug over de toekomst van cybersecurity

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    ActueelCarrière

    Vlaams Parlement zoekt ciso

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs