Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

CIO stelt migratie naar Exchange 2010 uit

28 oktober 2010 - 15:03ActueelGovernance & PrivacyMicrosoft
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-managers schuiven de migratie naar mailprogramma Microsoft Exchange 2010 op de lange baan omdat die vaak gekoppeld is aan een upgrade van de server- en besturingssystemen. Dat stelt ict-leverancier a&o Systems Benelux na onderzoek onder 250 ict-beslissers. Het Goudse bedrijf: ‘Het wegvallen van de ondersteuning van bestaande Exchange-versies dwingt bedrijven om een keuze te maken: migreren naar Exchange 2010 of het bestaande systeem behouden.’

De leverancier schrijft: ’77 procent van de ondervraagden zegt te migreren maar een aanzienlijk deel verwacht problemen tijdens de migratie. Dat komt vooral doordat zij hun servers en besturingssystemen moeten upgraden.’ De leverancier achter het onderzoek vervolgt dat met de keuze om niet te upgraden het beveiligingsrisico toeneemt doordat updates en patches achterwege blijven. De leverancier: ‘Een belangrijk knelpunt is de kosten voor de upgrades van servers en besturingssystemen. Daarnaast is er de angst dat storingen en uitval tijdens de migratie de bedrijfsprocessen in de weg zitten.’

Knelpunten
De belangrijkste knelpunten die de migratie vertragen zijn het Microsoft Exchange platform eist 64-bit hardware. 58 procent van de ondervraagden beschikt hier niet over. Daarnaast geeft 61 procent aan ook te moeten migreren naar Windows Server 2008.

Directeur van a&o systems Ron Happel: ‘Ik kan niet genoeg benadrukken om e-maildata te archiveren voorat er gemigreerd wordt naar een nieuwe versie. Bedrijven beschouwen mail onvoldoende als bedrijfskritische informatie.’

Microsoft Exchange 2010
Andere opvallende uitkomsten van het onderzoek zijn:

– 15 procent van de organisaties die een migratie heeft gepland zegt dat binnen nu en zes maanden te voltooien, 38 procent doet het binnen een jaar tijd en 51 procent binnen anderhalf jaar tijd. Een kwart van de ondervraagden heeft geen planning afgegeven.

– De meerderheid (55 procent) van de ondervraagden gebruikt nog Microsoft Exchange 2003, Exchange 2007 wordt door 35 procent van de organisaties gebruikt. De voornaamste reden om te migreren is dat de ondersteuning op Exchange 2003 stopt.

– 8 procent van de ondervraagden heeft de migratie naar Exchange 2010 afgerond.

– 28 procent van de ondervraagden verwacht uitval of ernstige verstoringen tijdens de migratie. Ict-afdelingen vrezen problemen op eindgebruikerniveau.

– 46 procent van de ondervraagden geeft aan een derde partij in te schakelen om beschikbaarheid tijdens migratie te waarborgen en eventuele risico’s te minimaliseren.

– 66 procent van de ondervraagden zegt eerst de data te archiveren voordat met de migratie wordt begonnen.

Meer over

CIOSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Afzwakking en uitstel delen EU AI Act

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs