Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Verkoopplan PC-divisie HP nekte Apotheker

29 september 2011 - 11:46ActueelInnovatie & Transformatie

Toen Leo Apotheker in november 2010 ceo van HP werd, was bijna iedereen ervan overtuigd dat hij de man was om van het ict-concern een sterkere softwarespeler te maken. Maar Apotheker bleek minder succesvol te zijn dan zijn voorganger Mark Hurd die, na gedonder met zijn persoonlijke assistente, naar Oracle vertrok. Onder Apotheker werd het onrustig rond HP, zowel onder werknemers, klanten als aandeelhouders. Zijn plan om de pc-divisie Personal Systems Group af te stoten werd hem fataal.

Onder Apotheker ontstonden de laatste maanden tal van problemen. Een aandeel van HP werd op eind juli 2011 gewaardeerd op 37,47 dollar. Dat was half februari 2011 nog 49 dollar. De beurzen waren dus nog niet onder de indruk van het beleid van Leo Apotheker. Veel onrust ontstond nadat hij HP’s pc-divisie Personal Systems Group, een belangrijk visitekaartje van het bedrijf, wilde afstoten.

Door deze beslissing vroegen aandeelhouders, werknemers, analisten en partners zich af of Apotheker HP überhaupt wel kent. Bijvoorbeeld de goede reputatie van HP-pc’s met aanverwante distributiekanalen en diensten. Ook het afscheid van HP’s TouchPad tablet, smartphones en het besturingssysteem WebOS viel zwaar. HP had potentie met deze producten. Zo is de tabletmarkt nog jong, ondanks dat Apple iPad marktleider is. En WebOS had de concurrentiepositie tegenover Apple iOS en Google Android kunnen verstevigen.

Het is Apotheker verder niet gelukt HP richting software en services te dirigeren. Daarbij is geen visie vastgesteld. Dit alles leidde tot zijn ontslag.

Carly Fiorina en Mark Hurd

HP is een bedrijf dat nu een goede visie en manager nodig heeft. Dat moet miljardair, onderneemster en politica Meg Whitman worden. Ze moet HP weer smoel geven. Een bedrijf dat geeft om consumenten en zakelijke klanten. Een organisatie met een open bedrijfscultuur en loyale en slimme werknemers. Een bedrijf dat geleerd heeft van fouten, zoals het afstoten van zijn slimste werknemers naar Agilent.

Opvallend is dat HP de laatste decennia altijd kiest voor een ceo die geen carrière heeft opgebouwd binnen HP, zoals Carly Fiorina, Mark Hurd en Leo Apotheker. Ze vertrokken alledrie na kritiek en gedonder. Misschien is het tijd om vaker naar intern en loyaal talent te kijken, zoals HP-bestuurder Ann Livermore.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Nederlandse Digitaliseringsstrategie: samen doen

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Security & Awareness

    50 miljoen subsidie voor Europese cybersecurity-innovatie

    Innovatie & Transformatie

    Wikken en wegen met ai

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs