Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Easi2010 gunt Equinix/EBPI managed services

akkoord gunnen
16 november 2011 - 17:00ActueelInnovatie & TransformatieEbpiEquinixLogius
Rik Sanders
Rik Sanders

De combinatie Equinix/Ebpi heeft de Easi2010-aanbesteding van het cluster ‘Managed services’ gewonnen. In het kader van de overeenkomst leveren de bedrijven aan overheids-ict-beheerder Logius rekencentrumdiensten, met name opslagcapaciteit en verwerkingscapaciteit. Het contract kent een looptijd van vijf jaar met een eventuele maximale verlenging met nog eens vier jaar.

Equinix is een Amerikaanse datacenterleverancier met Nederlandse kantoren in Amsterdam, Enschede en Zwolle. Ebpi (European Business Process Institute) is een Nederlandse infrastructuurdienstverlener, gehuisvest in Den Haag.

Er is geen contractwaarde vrijgegeven. Wel staat in het aanbestedingsdocument dat de dienstverlening aan Logius het technisch beheer omvat van 130 servers (virtueel en niet virtueel) met in totaal 360 cores. Deze servers hebben ruim 7 terabyte aan data-opslagcapaciteit (exclusief back-up) in gebruik. Logius is een onderdeel van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties dat overheidsbrede ict-oplossingen en gemeenschappelijke standaarden beheert. Voorbeelden zijn Digipoort, Digid en Mijnoverheid.nl.

Clusters

De aanbesteding is een van de clusters van het Easi2010-programma van de Staat. Easi staat voor Europees Aanbesteden Samenwerking ICT. Doel is het gezamenlijk grootschalig inkopen van ict-diensten en hardware door overheidsinstanties. Aan Easi2010, de opvolger van Easi2006, doen circa twintig rijksoverheidsinstanties mee, waaronder tien ministeries. Het deelnemersveld van het cluster 'Managed services' is echter beperkt tot Logius. Eerder al werden de clusters Webhosting (ASP4all, Intermax en Nxs Internet), Accessoires (Protinus IT) en Werkplekken (Fujitsu) definitief gegund.

De overige drie aan te besteden clusters zijn Afdrukdiensten (multifunctionele afdrukapparatuur, netwerkprinters, licenties, diensten), Rekencentrum (servers, opslagcapaciteit, netwerkapparatuur, systemintegratie) en Beveiligingsoplossingen (oplossingen ter bescherming van informatie met als maximale classificatie departementaal vertrouwelijk).

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs