Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Easi2010 start datacentra-aanbesteding

22 december 2011 - 18:13ActueelInnovatie & Transformatie

Het programmateam van de rijksbrede aanbesteding Easi2010 heeft het cluster ‘Rekencentrum hardware’ in de markt gezet. Met dit cluster worden onder meer servers, opslagcapaciteit en netwerkapparatuur verworven. Easi2010 zoekt maximaal vier deelnemers voor de raamovereenkomst. Het contract krijgt een looptijd van twee jaar en naar verwachting wordt er tussen de vijftig miljoen en 150 miljoen euro aan hardware ingekocht.

De aanbesteding wordt uitgevoerd door middel van een niet-openbare aanbestedingsprocedure. Die procedure kent twee ronden: een selectiefase en een gunningsfase. In de selectiefase beoordeelt de aanbestedende dienst de geschiktheid van bedrijven die zich willen inschrijven. Dat leidt tot een selectie van maximaal zes partijen, die vervolgens een uitnodiging krijgen om een offerte uit te brengen. Deze offertes worden beoordeeld in de gunningsfase. De aanbesteding van het cluster Rekencentrumhardware is de vijfde aanbesteding die als onderdeel van het programma Easi2010 in de markt wordt gezet.

Onderhoud bestaande merken

De rijksoverheid is bezig om de 64 datacentra terug te brengen tot vier of vijf rijksbrede datacentra in een gecentraliseerde infrastructuur. De aanbesteding van Easi2010 sluit hier op aan. Gekoppeld aan deze centralisatie komt er ook één ict-werkplekbeheerder voor de kerndepartementen in Den Haag en worden de activiteiten en de backoffices van uitvoerings- en toezichtorganisaties zoveel mogelijk geclusterd.

Het programmabureau heeft binnen de aanbesteding ook opgenomen dat de bestaande hardwaremerken onderhouden moeten worden. Het gaat hierbij voor de opslagsystemen om EMC, HP en NetApp, voor de san-switches om Brocade, Cisco en HP, voor de taperobots om HP en Oracle (Sun/StorageTek), voor de servers om Dell, Fujitsu en HP en voor de netwerken om Cisco en HP.

Clusters

De aanbesteding is een van de clusters van het Easi2010-programma van de Staat. Easi staat voor Europees Aanbesteden Samenwerking ICT. Doel is het gezamenlijk grootschalig inkopen van ict-diensten en hardware door overheidsinstanties. Aan Easi2010, de opvolger van Easi2006, doen circa twintig rijksoverheidsinstanties mee, waaronder tien ministeries. Eerder al werden de clusters Managed services (Equinix/EBPI), Webhosting (ASP4all, Intermax en Nxs Internet), Accessoires (Protinus IT) en Werkplekken (Fujitsu) definitief gegund.

De nu nog drie aan te besteden clusters zijn Afdrukdiensten (multifunctionele afdrukapparatuur, netwerkprinters, licenties, diensten), Plotters (dat losgekoppeld werd van het cluster Afdrukdiensten) en Beveiligingsoplossingen (oplossingen ter bescherming van informatie met als maximale classificatie 'departementaal vertrouwelijk').

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs