Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Netwerkbeveiliging sleutel bescherming datacenter

16 november 2012 - 19:473 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur

Virtualisatie en de cloud hebben een grote impact op datacenters. Het raakt alles, van it-services tot bedrijfsmodellen en architecturen. Als die allemaal goed worden ingericht kunnen organisaties zakelijke voordelen tegemoet zien, zoals lagere kapitaalsinvesteringen, omzetgroei en ook nog meer efficiency, slagvaardigheid en schaalbaarheid. Toch komt in de publicaties rond deze datacenter-onderwerpen, één aspect er bekaaid af: beveiliging.

Natuurlijk wordt er opgemerkt dat die beveiliging essentieel is en vaak ook nog dat die datacenterbeveiliging beter geregeld is dan de eigen it-infrastructuur van menig bedrijf. Waarom dat zo is – als het al zo is – blijft echter in het midden. Terwijl beveiliging op dit niveau echt geen zaak is die je met de aanschaf van wat producten voor elkaar kunt krijgen.

In onze visie op beveiliging van datacenters staat één principe centraal: beveiliging moet geïntegreerd worden met het gehele netwerk om de veiligheid te kunnen garanderen. Wij vinden dat beveiliging integraal onderdeel moet zijn van het netwerkbeleid, en dat dit beleid zowel de fysieke als de virtuele wereld moet omvatten. De communicatie tussen virtuele machines onderling moet immers ook beveiligd zijn, zo ook verbindingen met computers via het vaste netwerk en mobiele apparaten via het draadloze netwerk. We zien nu dat met de opkomst van byod het beveiligen van al die apparaten zelf geen sinecure is. Wie in staat is om de beveiliging zodanig is te richten dat die niet meer afhankelijk is van de aangesloten apparaten, wint erg veel aan flexibiliteit.

Deze geïntegreerde benadering van beveiliging speelt dus niet alleen een rol bij de bescherming van het datacenter zelf, maar omvat ook de verbindingen van en naar de apparatuur die toegang heeft tot de applicaties en informatie in het datacenter. Dit zorgt voor een verschuiving in de securitybehoefte, want steeds meer bedrijven krijgen met deze materie te maken nu ze meer en meer van hun it naar de cloud verhuizen. Zeker de komende tijd zal het dan gaan om hybride omgevingen, bestaand uit een deel eigen it-infratructuur, een private cloud en een deel public cloud, in alle mogelijke verhoudingen.

Bedrijven die er dan zeker van willen zijn dat ze voordelen, zoals in de inleiding genoemd , van datacentervirtualisatie en de cloud kunnen plukken, moeten beveiliging eerder beschouwen als een ‘art of the possible’, in plaats van een barrière (zoals nog maar al te vaak het geval is). Net als voor het netwerk buiten het datacenter, moeten we ervoor ervoor dat een beveiligingbeleid consistent kan worden doorgevoerd in alle mogelijke hybride datacenteromgevingen – fysiek, virtueel en cloud.
Beveiligingsproducten hoeven dan niet achteraf ‘opgeplakt’ te worden, maar maken van meet af deel van de totale datacenter netwerkinfrastructuur. Dit maakt het ook mogelijk om it ook echt als een solide en veilige dienst aan te bieden, zonder dat deze beveiliging de netwerkprestaties hindert. Dat betekent ook dat we vanuit dit perspectief producten (verder) ontwikkelen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Overheid

    Kamer zet kabinet onder druk om DigiD‑contract alsnog te torpederen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Zakelijk dipje deert KPN niet, burgerpetitie om DigiD (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs