Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Meer sims voor machines dan voor mensen

28 augustus 2015 - 08:04ActueelCloud & InfrastructuurVodafone
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Telecomaanbieder Vodafone heeft op de zakelijke markt voor het eerst meer sim-kaarten geleverd voor machines-to-machine communicatie (m2m) dan voor apparatuur van mensen. Door een stijging van 28 procent van het aantal m2m-simkaarten, overtreffen die nu het aantal reguliere zakelijke abonnementen op de werkvloer. Dat stelt de telecomaanbieder op basis van cijfers van het afgelopen jaar.

De cijfers komen uit de jaarlijkse M2M Barometer. Daaruit blijkt dat wereldwijd inmiddels een kwart van de zakelijke Vodafone-klanten gebruik maakt van m2m-technologieën. ‘In Nederland is dat percentage naar verwachting zelfs hoger’, meldt de leverancier.

M2m-communicatie verbindt machines of apparaten op afstand. Zo is informatieoverdracht mogelijk zonder menselijke tussenkomst. De eerste m2m-barometer uit 2013 rapporteerde nog een gebruik van 12 procent wereldwijd van m2m bij bedrijven. ‘In twee jaar tijd is het gebruik van m2m meer dan verdubbeld’, aldus de telecomaanbieder. Het bedrijf stelt gekscherend dat de zakelijke beller tegenwoordig steeds vaker een vuilnisbak, defibrillator of kopieermachine is.

Martijn van Lieshout, marketingmanager voor grote bedrijven en partners bij Vodafone: ‘De enorme toename van de afgelopen tijd zit hem zowel in de lengte als in de breedte. We zien dat een aantal bedrijfstakken meer en meer gebruikmaakt van onze m2m-oplossingen, zoals automotive en transport. Veel nieuwe auto’s worden bijvoorbeeld al uitgerust met een simkaart om ze bij diefstal terug te vinden. Daarnaast wordt er gewerkt aan een Europese richtlijn dat elk nieuw automodel automatisch een alarmnummer belt wanneer de airbag afgaat.’

Slimme meters

Volgens Van Lieshout komen er ook nieuwe branches bij waar m2m grote impact heeft, zoals zorg en detailhandel. ‘Voor die laatste sector zijn nieuwe betaalmethodes en specifieker voorraadbeheer belangrijk verbeteringen.’ De barometer toonde een sterke groei in de zorg (bijna 47 procent) waar m2m wordt ingezet voor applicaties die bijvoorbeeld patiënten op afstand monitoren. Een andere grootverbruiker van m2m-sims zijn de energie- en nutssector. Daar werd volgens de telecomaanbieder wereldwijd een toename van bijna een derde gezien in het afgelopen jaar. Dat hangt samen met de toename van het gebruik van slimme meters. 

Meer over

Computing EverywhereTelecomUniversal Communications

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Groupcard-huis ingestort; Centric reddende engel?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Techone groeit in Groningen, strengere regelgeving iot (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Palo Alto Networks koopt Cyberark voor 25 miljard, ai-security scheelt 40 procent bij datalek (en meer)

    ActueelCarrière

    Thomas Blankvoort nieuwe directeur Pink Elephant Nederland  

    Intel Core
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel splitst NEX af en reduceert aantal werknemers

    Vacature
    ActueelCarrière

    Kort: achtduizend ict-banen zijn verdwenen, gen-ai stuurt omzetgroei (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs