Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Utrechtse studenten-app Stucomm in Amerikaanse handen

smartphone
14 juli 2021 - 15:18ActueelInnovatie & Transformatie
Diederik Toet
Diederik Toet

Stucomm, een Utrechtse startup die een app ontwikkelde voor communicatie tussen studenten en onderwijsinstellingen, wordt onderdeel van Ready Education uit Massachusetts. De Amerikanen lijven ook het Engelse Collabco in. Gezamenlijk wordt het drietal de grootste leverancier van studenten-apps ter wereld.

Na de overname van Stucomm en Collabco bedient Ready Education wereldwijd ruim vier miljoen studenten, verspreid over ruim 425 onderwijsinstellingen. Het bedrijf heeft ook een vestiging in het Canadese Montreal. Collabco komt uit Liverpool.

Ready Education, Collabco en Stucomm hebben vergelijkbare producten: een soort persoonlijke assistent die studenten helpt hun studieleven op orde te houden. Denk aan een gepersonaliseerde college-agenda, real-time feedbackmogelijkheid, presentieregistratie en verwijzing bij mentale problemen.

‘Samen staan we sterker en kunnen we nog harder groeien’, meldt Ronald Kouvelt, directeur en oprichter van Stucomm. Hij verwacht de studenten en onderwijsinstellingen beter van dienst te zijn door de samenvoeging van middelen en kennis. Kouvelt wordt general manager Europa bij het nieuwe Ready Education. Op de Utrechtse locatie werken zo’n twintig mensen.

Gemak en betrokkenheid

Stucomm werd opgericht in 2014 met als doel om meer gemak en betrokkenheid voor studenten te creëren. Onderwijsinstellingen hadden behoefte aan een centraal digitaal platform voor informatie en communicatie met hun studenten. Volgens het bedrijf is deze behoefte de laatste tijd verder toegenomen, door digitalisering in het onderwijs en de versnelling daarvan door de coronapandemie.

Onder de klanten van Stucomm bevinden zich meer dan dertig onderwijsinstellingen, zoals Radboud Universiteit, Fontys Hogescholen, Universiteit Utrecht, Hogeschool Inholland, Hogeschool Leiden en ROC Aventus. Naar eigen zeggen gebruiken meer dan een half miljoen Nederlandse studenten de app. Gemiddeld gebruiken zij de app ongeveer vijfmaal per dag.

Meer over

Apps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs