Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Frankrijk staat in voor industriële activiteiten Atos

Atos
06 februari 2024 - 15:503 minuten leestijdActueelOverheidAtos
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De Franse staat zal de industriële activiteiten van Atos, die tienduizenden banen vertegenwoordigen, zeker niet opgeven. Minister Bruno Le Maire (Economische Zaken) geeft de verzekering dat in ieder geval de bedrijfsonderdelen die een strategisch karakter hebben, zullen worden gered mocht Atos omvallen.

De bewindsman heeft dit verklaard aan de Franse krant Les Echos. Al eerder gingen in Parijs geluiden over een tijdelijke nationalisatie zonder dat duidelijk was welke divisies dat betreft. De regering kan zich niet veroorloven dat bepaalde onderdelen ten onder gaan of in handen van buitenlandse partijen komen. Dat geldt met name voor Atos-bedrijven die een militair-strategisch belang kennen, zoals het onderdeel dat de simulatie-gegevens van Franse atoomproeven bezit.

Mede om deze reden zien bepaalde politieke kringen in Parijs liever niet dat de Tsjechische miljardair Daniel Kretinsky een belang van 10 procent verwerft in Eviden, als onderdeel van een transactie die de overname van de outsourcing-activiteiten (Tech Foundations) behelst. Hoewel dat nooit is bewezen, wordt Kretinsky ervan beschuldigd nauwe banden met het Kremlin te onderhouden of zelfs een agent van Vladimir Poetin te zijn. Feit is wel dat de Tsjech een fortuin verdiende met het energiebedrijf EPH dat Russisch gas naar Europa transporteerde.

Frans it-drama

Na maandenlang te hebben gezwegen heeft Le Maire nu kleur bekend in dit Franse it-drama. Hij moet wel want Atos zit in de haarvaten van de Franse economie. Het concern is betrokken bij innovaties als quantum computing, high performance computers en kunstmatige intelligentie. Vooral de Bull-supercomputers maken de Fransen trots. Ook speelt Atos een grote rol bij het koolstofarm maken van de economie. Le Maire belooft alle middelen waarover hij beschikt aan te wenden om de strategische activiteiten van Atos overeind te houden. Hij zegt dit ‘dossier’ nauw te volgen en via de ambtelijke top regelmatig contact te  hebben met het management van Atos. Ook het personeelsverloop dat vorig jaar al 21,6 procent bedroeg, geeft hoofdpijn. In zo’n situatie vertrekken de beste mensen als eerste.

Atos bespreekt de overname van zijn Big Data & Security (BDS)-activiteiten met vliegtuigbouwer Airbus. De twee bedrijven bevinden zich in de ‘due diligence’-fase, aldus het it-concern. Airbus krijgt het recht om de boekhouding van Atos grondig door te spitten. Na een koersval van 30 procent veerde het aandeel Atos vanochtend 4 procent op. Gisteren was de it-groep zwaar in mineur na de aankondiging dat de besprekingen met de banken over herfinanciering van schulden voortaan onder leiding van een derde partij staan. Ook de eerder aangekondigde kapitaalverhoging is van de baan. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai-agent hacker
    Security & Awareness

    Ai-agent: de nieuwe geheim agent

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    progress process overname
    Data & AI

    Kort: Rvb en Wibra moderniseren, overname ai-analist door Wolters Kluwer (en meer)

    Onderwijs

    Zorgen over dalende interesse in ict-opleidingen op hbo-niveau

    Overheid

    OR kritisch op UWV-herstructurering: vooralsnog negatief advies

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs