Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Netwerkstoring legt Eindhoven Airport plat

AWS storing
[Foto: Igor Nikushin/Shutterstock.com]
28 augustus 2024 - 09:13ActueelCloud & InfrastructuurEindhoven Airport
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Een netwerkstoring heeft het vliegverkeer van en naar Eindhoven Airport vanmorgen platgelegd. Geen enkel vliegtuig kan landen of opstijgen waardoor duizenden reizigers zijn gedupeerd. De tweede luchthaven van Nederland verwerkt dagelijks tientallen internationale vluchten.

Eindhoven Airport werkt momenteel aan een grondige vernieuwing van de it-infrastructuur. De luchthaven wil de modernste netwerken en systemen installeren. Tal van nieuwe technologieën wachten op toepassing. Men is druk bezig met migraties. De luchthaven innoveert momenteel delen van de it-infrastructuur inclusief networking, firewalling, servers, virtualisatie platforms en cloudoplossingen.

De organisatie kent ruim honderd applicaties, ruim 120 informatieschermen, tientallen kilometers glasvezel, honderden netwerkaansluitingen, meer dan 75 werkplekken en een hybride infrastructuur met onder meer een eigen datacenters.

Onduidelijk is nog hoe lang de storing gaat duren en wat precies de oorzaak is. Op de informatieborden staat achter elke vlucht ‘delay’.

Ook elders problemen

Sinds gisterenavond hebben ook verschillende ministeries en overheidsdiensten die gebruik maken van het Defensienetwerk, met grote netwerkstoringen te maken. Ook DigiD ondervindt moeilijkheden. Niet bekend is of deze problemen verband houden met de storing op Eindhoven Airport.

Bij Defensie ondervinden medewerkers inlog-problemen. In enkele gevallen lijdt de dienstverlening hieronder omdat sommige telefoonnummers niet bereikbaar zijn. Ook andere departementen die gebruik maken van het Defensienetwerk ondervinden hinder. Hulpdiensten melden problemen met hun communicatie- en alarmeringssysteem. Door de storing werken het alarmeringssysteem P2000 en het communicatiesysteem C2000 minder goed. Dit bemoeilijkt de onderlinge communicatie. Betrokken hulpdiensten moeten nu bellen of via sms contact houden. C2000 had een jaar geleden ook met een grote uitval te kampen.

Meer over

Storing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Eén reactie op “Netwerkstoring legt Eindhoven Airport plat”

    1. Jaap schreef:
      28 augustus 2024 om 12:10

      Er is een interruptie van het defensienetwerk die problemen veroorzaakt bij allerlei overheids- en hulpdiensten. Het Nationaal Cyber Security Centrum meldt dat er een storing in een datacenter is. Onduidelijk is de aard.
      De onderlinge afhankelijkheden van netwerken van defensie en andere overheden, levert blijkbaar extra kwetsbaarheden op. Het civiele Eindhoven Airport is o.a. verbonden met het militaire deel, vanwege o.a. paspoort- en luchtvaartcontrole. Die gezamenlijke architectuur moet nog maar eens bekeken worden.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs