Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

TCS brengt Air France-KLM verder in de cloud

11 november 2024 - 11:41ActueelCloud & InfrastructuurKLMTCS
Rik Sanders
Rik Sanders

Tata Consultancy Services (TCS) en de Air France-KLM Groep hebben een nieuwe meerjarige overeenkomst getekend. Daarbij gaat TCS de luchtvaartmaatschappij ondersteunen in het overzetten van de data-infrastructuur naar de cloud. Het Indiase it-concern is sinds dertig jaar een belangrijke it-partner van eerst KLM en later Air France-KLM Groep. 

In de komende drie jaar zal TCS de data-infrastructuur van de luchtvaartgroep moderniseren door deze naar de cloud te verplaatsen. De overgang zal Air France-KLM helpen om on-premises-datacenters af te schaffen en de kracht van de cloud te benutten voor ‘de volgende generatie van datagestuurde luchtvaart’, aldus het Indiase bedrijf. 

De nieuwe data-architectuur zal het gebruik van data mogelijk maken om de operaties te verbeteren, besluitvorming te stimuleren, functionaliteit te optimaliseren en efficiëntie te vergroten, zo klinkt het. Dit omvat onderwerpen ten aanzien van vluchtuitvoering, (gepersonaliseerde) passagiersinformatie, vliegtuigonderhoud en de e-commerceplatforms van de Franse en Nederlandse luchtvaartmaatschappijen.

Luchtvaartsector

Aan het project werkt een team van ruim honderd medewerkers, verspreid over de TCS-vestigingen in Frankrijk, Nederland en India. In Frankrijk werken 1.600 man bij de it-dienstverlener; in Nederland – ruim dertig jaar geleden een bruggenhoofd voor continentaal Europa – meer dan drieduizend medewerkers.

TCS werkt drie decennia samen met Air France-KLM aan digitale innovaties. Voorbeelden hiervan zijn apps met functies als digitaal in de rij staan bij luchthavenlounges en het ophalen van instapkaarten via sociale media. TCS is sinds jaren actief in de luchtvaartsector. Het bedrijf biedt er consultingdiensten, technologische oplossingen en engineeringdiensten aan. Ook biedt het branchespecifieke oplossingen zoals het cloud- en dataplatform TCS Aviana. In Portugal opende het concern recent een nearshore-locatie, het zogeheten TCS Aviation Digital Centre.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs